Taner Özdemir CHP Kartal İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Meclis Başkanvekili Taner Özdemir, Kartal İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

Özdemir, adaylık süreciyle ilgili ilk toplantısını Uğur Mumcu Onur Düğün Salonu’nda yaptı. Toplantıya, delegelerin tamamına yakınının yanı sora mahalle birim başkanı ve partililer katıldı.

Toplantı da zehir zemberek açıklamalarda bulunan Özdemir özetle şunları söyledi “Bir şeyi gözlemliyoruz, delegelerimiz mahalle mahalle ilçeye çağrılıyor destek isteniyor, ilçe başkanı birim başkanlarımıza bile toplantı istememize rağmen baskı kurmak suretiyle toplantılarımızın yapılmamasını sizlere ulaşmamızı engellemeye çalışıyorlar.

Bizler delegenin ayağına geleceğiz, biz birileri gibi ilçeye delegeyi çağırmayacağız.

Demek ki çok yaşlandılar ki seçmenin ayağına gidemiyorlar”

Müstakbel rakiplerini topa tuttu!

Bizim birilerine verilmiş sözlerimiz yok

Özdemir “Bizim birilerine verilmiş sözlerimiz yok, birileri tarafından yönlendirilmiyoruz.

Öncelikle ekonomik özgürlüğü olmayan bir ilçede siyasal bağımsızlık da olmaz, çünkü parayı veren düdüğü çalıyor. Bizim ilk hedefimiz, yönetime geldiğimizde daha iyi koşullarda bir ilçe binası sözünü buradan veriyoruz.. Bu ilçede özgür düşünen emekten yana olan insanlar da artık söz hakkı olması ve o insanların yönetime gelmesi gerekiyor, birilerine bağımlı olmadan bağımsız fikirlerin orada üretilmesi gerekiyor ki, bizler burada başarılı olabilelim. Yoksa birilerinin ödediği kiralarla, birilerinin ödediği elektrik paralarıyla bu işler olmaz, biz çalışacağımız mahalle birim başkanlarına şunu söyleyeceğiz, her üyeden ayda bir tl toplayacaksın, bunu başaramayan birim başkanıyla da çalışmayacağız.

CHP’li delegeler niçin bizi seçmesi gerekiyor, genciz dinamiğiz aktifiz, vurursunuz sırtımıza yükü biz o yükü taşırız”dedi.

CHP, Ayhanlar Birahanesi ile Önde Birlik arasında yönetilmez

CHP, Kartal sahilinde Ayhanlar birahanesiyle “Önde Birlik” arasan da mekik dokuyarak dolaşarak yönetilemez. Kapı kapı dolaşacaksınız, CHP’nin ilçe başkanı halk tarafından tevazu görecek, halka dokunacak seçmene dokunacak, kendi delegasyonuna parti programını tüzüğünü anlatacak.

“İşçi alımları ilçe üzerinden sağlanacak”

Alanda şöyle bir söylem var. İlçenin belediye ile arası nasıl, gelecek ilçe başkanı belediye’ye karşı mı olacak.. Biz aklımızı peynir ekmekle yemedik. CHP Kartal belediyesi bizim belediyemizdir. Ama bir şeye dikkat edeceğiz, öncelikle bu örgüte emek veren insanların hak ettiği noktaya gelmesi noktasında mücadelemizi vereceğiz. Kimsenin önünde eğilmeyeceğiz, ama CHP’lilerin örgütün önünde eğilerek onların sesi olacağız. Yani belediyenin doğru yönlendirmesi noktasında biz aracı olacağız..

Birileri gibi belediye başkanının önüne set çekerek örgütün gerçek emekçilerinin sesini duymasını engellenmesine izin vermeyeceğiz.

Belediye Başkanımız kişilik itibariyle çok dürüst bir insan ama siyasete bulaşmadığı için, sonradan geldiği için siyasetin ayak oyunlarını maalesef bilmiyor onun önündeki perdeleri biz kaldıracağız.

Örgütten gelen arkadaşlar ne diyor, örgütün sesi dinlenmiyor. Hak eden insanlar işe alınmıyor deniyor. Ama biz eyyamcılık yaparak sayın padişahım her şey çok güzel, sayın başkanım her şey çok güzel dört dörtlük gidiyor dersek o zaman bu partiye ihanet etmiş oluruz.

Biz kavgadan yana değiliz ama gerçekleri örtmekten yana da değiliz..Belediye başkanımızla uyumlu bir şekilde çalışacağız, belediye personeli lazım olursa sözleşmeliden en alt kadroya kadar ne lazım olursa bunların ilçe üzerinden sağlanmasını sağlayacağız. Aksi taktirde burada başarılı olmak söz konusu değil. Yoksa dışarıdan gelme insanlarla Kartal’ı hiç bilmeyen insanlarla Kartal’ı yönetmeye kalkarsak maalesef 2014’te sonumuz hüsran. O yüzden belediyemize , ilçemize ve örgüte sahip çıkacağız. Örgütü olmayan bir yapı hiçbir zaman başarılı olamaz” dedi.

Partiye küfredip Cem Boyner’in partisinde yer almadık

Delegelerin sorularını da yanıtlayan Özdemir “Ben 16 yaşında iken şu anki ilçe başkanımız il başkanıydı ilçe başkanıydı, ben 40 yaşına geldim hale ilçe başkanı, oğlum 18’e girecek partiye gelecek hala ilçe başkanı. Eğer bu parti de yenilenme diyorsak, gençlerin önünü açılmasını istiyorsam, ben 65 yaşından sonra ağabeylerimizin bize abilik yapıp danışma kurullarında bize destek olmalarını istiyoruz”

Deniz Baykal Mustafa Sarıgül kongresinde bir tercih yaptık partili olarak Mustafa Sarıgül’den yana tavır koyduk. Üç bin kişilik salonda iki yüz kişi saldırıya uğradık, polis memurunun bize küfür edin hakaret etmesi karşısında kendimizi savunma adına yapılan bir hareketi bize mal etmeye çalışıyorlar, kendimizi savunmayı saldırı gibi anlatıyorlar.

Bu parti içinde bir tercih yaptık, tercihlerimiz olabilir ama bir şey yapmadık. Ama 12 yıl boyunca partiden gidip bu partiye küfür etmedik, baraj altında kalan partiyi tek etmedik. Şu anki mecut ilçe başkanımız gibi CHP üyesi iken emekçi düşmanı Cem Boyner’ lerle beraber gidip Yeni Demokrasi Hareketinin(YDH) kurucular kurulunda yer almadık, aramızdaki fark bu.

Eğer biz emekten yana bir partiysek söylemlerimiz emekten yana ise bunun mücadelesini yapıyoruz. Ama her mücadeleyi bir sandalye kavgası diye yorumlama kolaylığına kaçanlar, bir kez daha söylüyorum. Siyasette gelecek hiçbir sandalye, Deniz Gezmişin idama giderken tekmelediği sandalyeden daha anlamlı değildir. Biz bunun bilinciyle yola çıkıyoruz.. Onun için biz sizlerin hamalı olmak için sizlerden yetki almaya geliyoruz. Eğer verirseniz kapı kapı dolayın 40 oy farkını kapatacağız. Yapamazsak nasıl geldiysek istifa edip gitme erdemliliğini de taşıyoruz.

“İş Bankasına geçmeyeceğiz”

Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü “Bir farkımız daha var. Taner Özdemir arkadaşlarıyla beraber ilçe başkanı ve yönetim kurulunu oluşturursa, hiçbir şekilde başka bir yere aday olarak o ilçe başkanlığını boşaltmayacak. Yani birileri gibi hele bir ilçe başkanı olayım, buradan parti meclisine sıçrayayım, bir bakayım orası olmazsa İş Bankası’na geçeyim demeyecek.. Sizden aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanacak o oy farkını kapatacak.

Tercih sizin 2014’te oturursunuz ‘bir genç çocuk gelmişti karşımıza bize bunu söylemişti vah vah der dizlerinizi döversiniz’ bunu iddia ile söylüyorum. Ayağınıza geldim sizden yetki ve destek istiyorum, 40 bin oy farkını kapatmak istiyorum” dedi.

Birahane’den fotoğraf göndereceğim

Yetki verirseniz biz kapı kapı dolaşırız, ama birilerine yetki verirseniz, sizin için kamara koyduracağım, Ayhanlar Kırathanesi Önde birlik, en az haftanın 5 günü oradan size resim göndermezsem hiçbir şey söylemiyorum.

Siz hanginiz ilçeye gittiniz de güler yüzle karşılaştınız, karşılandınız, hele siyaseten arkadaşların birisini beğenmiyorsanız aman allahım dayak yemeden nasıl çıkıyorusunuz hayret doğrusu, böyle bir yönetim anlayışı olabilir mi, böyle bir yaklaşım olabilir mi.?

Demokrasi getireceğim diye atanan arkadaşlarımız ilk icraatları ne oldu ‘hele bir listenizi getirin bakayım beğendiğim isimler varsa o seçimi yaptırırım yoksa, Petrol İş Mahallesi gibi sandık kaçırırım. İlk icraatları bu oldu. O yüzden ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyorum sizden yetki istiyorum”

İlçe Başkanı, Meclis Başkanlığı çalışmalarımızdan rahatsız oldu

Özdemir “Ben meclis 1. başkanvekilliğine geldikten sonra, meclis başkanlığı bir hakla ilişkiler gibi çalışmaya başladı. Hatta bundan mevcut ilçe başkanımız rahatsız olmuş, belediye başkanına şunu söylemiş, ya meclis başkanlığı böyle kullanılır mı, halkın yol geçin hanına dönmüş gibisinden ’ belediye başkanımız da ‘evet meclis odası böyle kullanılır, siz yapamadınız ama o arkadaşımız orda başarıyla bu işi yapıyor benim yükümü hafifletti’ demiş.

CHP İlçe Başkanlığı kimsenin babasının malı değil, meclis başkanlığı da kimsenin babasının malı değil, biz oraya görev yapmaya sizlere hizmet etmeye geldik”

Göz yumulan kaçak market hangisi.!

Vatandaşların sorunlarını çözme konusunda örnekler veren Özdemir, bir yıkım kararından örnek vererek Uğur Mumcu’da yaşanan bir yıkım olayıyla ilgili olarak kendisinin olay yerine çağrıldığını belirterek “ oradan belediye başkanının aradım 15 günlük süre konusunda vatandaşa yardımcı olması konusunda ricada bulundum belediye başkanı da beni kırmayarak yardımcı oldu. Daha sonra Zabıta Müdürü’nü aradım ama telefonlarıma çıkmadı. Sonra başka bir yerde zabıta müdürüyle karşılaştık kendisine “ telefonuma neden çakmadığımı sorduğunda yıkılması düşünülen yapıyla ilgili bazı hukuksal sorunlar nedeniyle telefona çıkmadığını söyledi. Kendisine dedim ki ben sana meclisten bir yazı yazarım, falanca falanca marketin kaç yıldır kaçak olduğunu, yıkım kararına rağmen nasıl işletildiğini sana bir yazıyla sorarım o zaman denetlemeyi görürsün” dedim. Sayın Başkanım özür dilerim” dedi.

Kaynak: Kartal Gazetesi

Yorumlar kapalı.