Taşeron İşçiler CHP Genel Merkezi’nde

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu İstanbul’da işten çıkartıldıkları için protesto etmeleriyle gündeme gelen Maltepe Belediyesi’nin taşeron işçileri, Ankara’ya gelerek belediyeyi CHP’ye şikâyet etti.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Maltepe’den yola çıkan taşeron işçiler sabah saatlerinde Ankara’ya ulaştı. Grup üyeleri Ankara’nın girişinde polis kontrolünde CHP binasına yürüyüşe geçti.

”İşimiz aşımız, alın terimiz için Ankara’ya yürüyoruz”, ”
Direnen Maltepe Belediyesi taşeron işçileri yalnız değildir”

dövizleri taşıyan grup, ”Taşeron işçisi köle değildir”,
”Zafer direnen işçilerin olacak” şeklinde slogan attı.

Parti binası önünde yapılacak eylem nedeniyle Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. CHP önüne gelen grubun önü polis tarafından kesildi. Grup üyeleri durumlarını aktarmak üzere parti yetkilileriyle görüşmek istedi. CHP’den gelen bir görevli içerde yaptığı görüşmenin ardından gruptan 4 kişiyi yetkililerle görüşmek üzere parti merkezine götürdü. Bir süre sonra geri dönen grup üyeleri kendilerini kimsenin muhatap almadığını ve partinin kendilerine sahip çıkmadığını belirtti.

Grup üyeleri buradan yürüyüşe geçmek üzereyken parti görevlisi tekrar geri geldi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın kendileriyle görüşeceğini aktardı. Gruptan seçilen temsilciler daha sonra parti binasına girdi. Yaklaşık yarım saatlik görüşmenin ardından temsilci grup üyeleri dışarı çıktı. Grup üyeleri görüşmenin olumlu geçmediğini belirterek, yarın Kızılay’da yapacakları eylemde seslerini duyurmaya devam edeceklerini ifade etti. Göstericiler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar kapalı.