Murat Kapan "Şimdi Daha da Güçlenen Partiyiz"

Abone Ol
Daha Fazla

CHP 26-27 Şubat tarihlerinde ardı ardına iki kurultay gerçekleştirdi, bu kurultayların öncesi ve sonrası gelişmeleri sizler adına takip ettik. Ankara’da olan bu gelişmeleri yakından takip eden ve kurultaya katılım gösteren, aynı zamanda CHP Milletvekili adayı Murat Kapan’a sorduk, işte verdiği bazı cevaplar.

Gerçekten adına Demokrasi şöleni dediğimiz bu kurultay tamda adına yakışır bir şekilde gerçekleşti. Binlerce CHP emekçisi, örgütümüz ve delegeler erken saatlerde salonu doldurmuş, yer bulamayan çok sayıda partili arkadaşlarımızda dışarıda kalmışlardır. Divan oluşumundan sonra sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU kürsüden konuşmasını yaptı ve salon adeta çoştu.

Cumhuriyetin kurucusu ve kollayıcısı olan partimizdir.

CHP’yi kuran kadrolar Milli mücadeleyi başlatanlardır, kurtuluş savaşını verenlerdir, Cumhuriyeti ve Devleti kuranlardır. Yine çok partili hayata geçen, Demokrasiyi bu Ülkeye getirende CHP’dir.

Şimdi yapılan bu kurultaylar sonucunda daha da güçlenen bir Genel Başkanımız var, daha da güçlenen bir tüzük var, daha da güçlenen bir parti örgütümüz var, nihayetinde daha da güçlenen bir CHP var.

Örgütümüz partisine sahip çıkmış delegelerimiz özgür iradesini kullanmış yapılan dedikodulara yanlışlara ilgi göstermemiştir. Biz partililerde bundan sonra daha çok çalışmalı ve Halkımıza doğruları anlatarak CHP iktidarına yürümeliyiz. Her zamankinden daha çok tamda şimdi bu güzel vatanımızın gerçekten Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var, artık iç çekişmeleri bırakalım ve iktidar olmaya odaklanalım.

Bakın sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’da nasıl bir mesaj veriyor bizlere, bunları kısa üç başlıkta sizlerle paylaşıyorum.

HALKA GÜVEN VERİLMELİ;

CHP halkın partisiyse, halka güven vermesi lazım. Her kafadan bir ses çıkarsa ortak söylem geliştiremeyiz. Bu sorumluluk eski yöneticilere de düşen bir görevdir.

HALKA ULAŞMAK:
Halka ulaşmanın yolu halkın sorunlarını saptayıp onlara sağlıklı çözümler üretmektir.

KISIR SÖYLEME İZİN YOK:
Partinin geliştirdiği ortak söylemlerin aksine kısır söylemlerle partiyi yıpratan arkadaşların partili olmadığını ve gereğinin yapılacağını.

Son olarak kurultaylar bitmiştir ve şimdi önümüzde CHP ilçe ve il kongreleri vardır kırmadan, dökmeden bu görevleri de yerine getirip HALKIMIZA ULAŞMALIYIZ. Amaç tabiî ki iktidara yürümektir bunu da ancak örgütümüzle birlikte gerçekleştirebiliriz.

Yorumlar kapalı.