CHP Maltepe’nin Başkan Adayı Ali Cengiz Erol

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Maltepe İlçe Kongresi’nde yapılacak başkanlık seçimleri için Ali Cengiz Erol adaylığını açıkladı.

18 Mart 2012 tarihinde Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde yapılacak CHP Maltepe İlçe kongresinde aday olacak olan Ali Cengiz Erol hiç bir şahsın veya hiç bir kimsenin adamı olmadığını açıkladı.

2004-009 yıllarında CHP’den İBB ve Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi olan Ali Cengiz Erol, Maltepe’ye hizmet etmek için aday olduğunu, bununla birlikte ilçe örgütü bizi tercih eder ve bizi seçerse tüm örgütümüzle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni en iyi şekilde temsil edeceğini sözlerine ekledi.

Ali Cengiz Erol Kimdir?

1959 Yılında Sivas’ da doğdu.
İlköğretimini Sivas’ta, liseyi Maltepe Orhan Gazi Lisesi’nde tamamladı.
1980 yılında M.E.B. Yüksek Öğretim Genel Müdürlüğü aracılığıyla burslu olarak Almanya Dortmund Teknik Y.O. Elektronik Bilgi İşlem Programcılığı ve Makine Teknikleri eğitimine başladı.
1984 yılında eğitimini tamamlayarak Türkiye’ye dönüş yaptı. Faaliyette olan 3 şirketi mevcuttur. A grubu sigorta acenteliği, inşaat kalıp elemanları imalatı, Alman ortaklı tıbbi cihazlar ile sarf malzemeleri mümessilliği bulunmaktadır. Ayrıca Vakıf, Dernek ve Kooperatif Başkanlığı ve yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. İyi derecede Almanca bilmektedir.
Evli ve üç çocuk babası olan Ali Cengiz Erol siyasete gençlik yıllarında Cumhuriyet Halk Partisinde başladı. 2004-2009 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe Belediye Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Grup Başkan Vekilliği ve Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

Yorumlar kapalı.