Ali Cengiz Erol; ”Ben Kimsenin Adayı Değilim”

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Maltepe İlçe Kongresi’ne sayılı günler kala Ali Cengiz Erol ilçe binasında düzenlediği basın toplantısıyla ilçe başkanlığını açıkladı.

Partili üyelerinde katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Ali Cengiz Erol ”Ben Kimsenin Adayı Değilim” açıklamasını yaptı.

Ali Cengiz Erol basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

”Değerli örgüt arkadaşlarım, kıymetli basın mensupları, hepinizi şahsım adına saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Bildiğiniz üzere kurultayımızı henüz yeni tamamladık. Bu kurultay’da genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu örgütümüzün göstermiş olduğu destekle gücünü ve güvenini bir kez daha kanıtlamıştır.

Yeni yapılan tüzükle, CHP’nin daha demokratik yönetileceği, halka yakın politikalar üreteceği, antidemokratik uygulamalara son verilceğini görmek hepimizi heyecanlandırıyor ve cesaretlendiriyor. Bende büyük bir inançla bu sürece destek olmak istiyorum.

Benim gibi düşünen örgüt arkadaşlarımın önemli bir çoğunluğunun teveccühü ile ilçe başkanlığına adaylığımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tanıdığım ve inandığım tek kurum Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütü’dür.

Siyaset anlayışım, kadın ve gençlik kollarından, mahalle temsilcilerine, örgütün en sade üyesine kadar herkesle birlik olmak ve birlikte çalışmaktır.

Daha önce ilçede görev almış, büyük küçük her arkadaşımın, bizi başarıya götürecek değerli fikirleri benim için çok saygı değer olacaktır.

Örgütün seçtiği her arkadaşım benim yoldaşım ve dava arkadaşım olacaktır. CHP örgütünde kavgacı bir üslup yerine, sağduyu ve diyalogçu, siyasi hırs yerine, hep siyasi aklımızı ön planda tutarak çalışmalar yapacağız. partimizin ilkeleri ve ideolojileir bizim yol haritamız olacaktır.

Değerli arkadaşlar, demokrasi, siyasette zorlukların en iyi ilacıdır. Siyaset dayatma değil, umut üretme sanatıdır. Siyaset bir kavga, dövüşme ve saygısızlık yapma işi değlidir. Siyaset düşüncelerini yarıştırma ve biz daha iyisini yaparız deme sanatıdır.

Aksi olursa, ibzler bu çatı altında birbirimizi hırpalayarak ve yıpratarak çıkarız. Bundan hem bizler, hem de ilçe örgütümüz zarar görür.

Amacımız kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden ve yıpratmadan, bilgi ile erdem ile emek vererek halkımızın ve örgütümüzün sorunlarına çözüm getirmek ve bu yönde uğraş vermek olacaktır.

Benim için tüm örgüt üyesi arkadaşlarım kıymetlidir ve değerlidir.

Örgütümüz iç sorunlarıyla ve kısır çekişmelerle boğuşan bir ilçe görüntüsü vermemelidir. Örgütümüze AKP ile mücadele ve yarış içerisinde olan bir anlayışı egemen kılmalıyız.

İnsanlar ne kadar yüksek makamlara çıkarlarsa çıksınlar, kendi vücutlarının üzerine otururlar. Koltuklar insanları değerli ve önemli yapmaz. İnsanlar donanımlarıyla, bilgi birikimleriyle ve vizyonlarıyla koltuklara değer katarlar.

Güven duygusu yüksek olan insanlar, sorunları daha kolay çözerler, Güven duygusunu korumak emek ve zaman harcamayı gerektiren bir süreçtir. Başkalarının başarısızlıkları üzerinden başarıya yürünmez.

Bugün örgütümüzün geldiği durum, dünkü tercihlerimizn sonucudur. Yarınlarda neler olacağı ise bugünlerde vereceğiniz kararların sonucu olacaktır.

Değerli arkadaşlar, artık bizler bütün bu kırgınlıkları ve küskünlükleri bir tarafa bırakmalıyız. Gün birlik ve beraberlik günü olmalıdır.

En kısa zamanda örgütümüz harekete geçirmeliyiz. İlçemizdeki komisyonları çalışır hale getirerek, gençliğin dinamizmini örgütün itici gücü olarak değerlendirip, oturan değil, üreten bir ilçe haline getirmeliyiz.

Değerli arkadaşlar, enerjimizi, parti içi çekişmelerde harcamak demek, önümüzde yapılacak olan yerel seçimlerde başarısızlığa davetiye çıkarmak demek olacaktır.

Hedefimiz 2014 yılında yapılacak seçimlere bir bütünlük içerisinde girmek olmalıdır. oy alamadığımız seçmen kitlesine dokunmalı, geniş kitlelere CHP’nin ideolojisini yaymalıyız. Seçim çalışmalarına çok önceden hatta büugünden başlamamız gerekmektedir.

Şu an için diğer aday arkadaşlardan biriyim. Bu göreve atamayla değil, seçilerek gelmek istiyorum.

Güleryüzlü, bilgili, birikimli güçlü bir yönetimle örgütümüzün desteğinin yanımızda olacağına inanıyorum.

Değerli arkadaşlar, ben hiçbir kimsenin ne adamıyım, ne de adayıyım. Birilerinin adayı ve adamı olacaksam, Maltepe İlçe Örgütü’nün adamı ve adayı olurum.

Bütün aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.