Ak Parti’den Trabzonlular’a Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Kamil Barkır ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Maltepe Trabzonlular Derneği’ni ziyaret ettiler.

Ak Parti’li misafirleri dernek başkanı Kamil Karabak ve dernek yöneticileri karşıladılar.

İlçe Başkanı Barkır dernekte yaptığı konuşmasında ”Maltepe’de 5 Mart seçimlerinden sonra göreve geldikten sonra ilk Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ziyaretini Maltepe Trabzonlular Derneği’ne yapıyoruz.

Kaymakamlık verilerine göre Maltepe’nin nüfusu 523 bin olarak görünüyor. Buna önümüzdeki seçimlerde Zümrütevlerde, Başıbüyük’te yeni yapılan siteleri de eklediğinizde bu sayı çok daha yükseklere çıkacaktır. Maltepe’de Sivaslılar ve Trabzonlular en yoğun nüfusa sahip vatandaşlarımız. Maltepe’de Trabzonlular’ı aktif görüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’la biraraya geldik. Maltepe’nin sorunlarını ve projeleri üzerine konuştuk. Maltepe’nin öncelikli ihtiyacı olan Bağdat Caddesi’ne bir tünel yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bununla birlikte Zümrütevler Mahallesi’ne yeni bir cami ve Girne Mahallesine Kapalı spor kompleksi yapılacağını bize ifade etti.

Merkezde esnafın otopark şikayetini en kısa sürede çözülmesi için Başkanımız Topbaş’a sıkıntılarımızı ilettik. Şehirdeki küçük esnafın daha fazla iş yapabilmesi için bu otoparkların mutlaka çözülmesi konusunda aynı fikirde birleştik.

İlçe Belediyeleri merkezin yükünü kaldırak projeleri yapmaya bütçeleri yeterli değil, büyükşehir’in desteği ilçeyi rahatlatacaktır” dedi.

Yorumlar kapalı.