Haluk Özsaraç ”Parti İçi Barışı Üst Düzeyde Tutacağız”

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanı Haluk Özsaraç ilçe binasında yaptığı toplantıda 18 Mart’ta yapılacak kongrede başkan adayı olacağını açıkladı.

Başkan Haluk Özsaraç toplantıda yaptığı konuşmada ”Cumhuriyet Halk Partili olmak demek; devrimci olmak demektir, değişem cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir.

Türkiye’nin özgürleşme ve demokratikleşme yolunda üç büyük dönüşümde CHP’nin imzası vardır.

Cumhuriyeti kurmuş, egemenliği halka vermiş. Çok partili yaşama geçilmesini, iktidarın demokratik yollardan el değiştirmesini sağlamış. Sosyal demokrasi tartışmalarını Türkiye gündemine sokmuştur. Bu devrimci tarihin mirasçısı olarak dördüncü büyük dönüşümünü gerçekleştirecektir.

CHP iktirında Türkiye’de özgürlükçü demokrasi kurulacaktır.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde; parti içi demokrasi kurulacak, parti üyelerinin hukuku sonuna kadar korunacaktır. Türkiye’de bireysel özgürlüklerin ön planda olduğu demokrasi için mücadele edilecektir.

Maltepe Belediyesi CHP’li Maltepelilerin büyük özverili seçim çabalarıyla CHP’nin olmuştur. CHP’li Maltepeliler oylarıyla CHP’li belediye başkanını ve CHP’nin yerel meclis üyelerini seçerek göreve getirmişlerdir.

Maltepe Belediyesi CHP’li bir belediye olarak, ”Maltepe halkına en dürüst, en iyi hizmeti vermesi” seçilenlerin birinci görevi ve borcudur.

CHP’li Maltepe Belediyesi’ni Maltepe’ye, kamuoyuna en iyi şekilde anlatmak, CHP’ye oy veren Maltepelilerin belediye ile sorunlarında veya belediyecilik çalışmalarında daha iyiyi, daha faydalıyı bulma çabalarında aracı olmak Maltepe CHP ilçe başkanının ve yönetim kurulunun ana görevidir.

Önümüzdeki yıllarda yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde CHP’nin oyunun artırılmak, Maltepe Belediyesi’nini CHP’li olarak kalması için çalışma yapmak öncelikle CHP Maltepe İlçe Yönetimi’nin, CHP’li Maltepe Belediyesi’nin ve CHP’ye gönül veren Maltepelilerin görevidir.

CHP’li olmanın aramızdaki en güzel ortak özellik olduğunu, ön plana çıkararak, CHP’liler arasındaki dayanışmayı pekiştirmek, aramıza yeni kişileri katmaya çabalamak, hiçbir CHP’li hakkında kötü söz söylememek görevimiz olmalı.

Parti içi barışı en üst düzeyde tutarak, geçmişte CHP’ye emeği geçen tüm partileliri teşkilatımızın çatısı altında birleştirmek, etkiniklerde yer almalarını sağlamak ödevimiz olacaktır.” dedi.

Yorumlar kapalı.