Ak Parti Chp El Ele Başıbüyük Stadını Hançerlediler

Abone Ol
Daha Fazla

Mülkiyeti milli emlağa ait olan milli emlak genel müdürlüğü tarafından 30 yıl önce Marmara Üniversitesine tahsis edilen 130 dönümlük tahsisli arazinin içerisinde yer alan Başıbüyük Stadı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisinden Ak Parti ve Chp’li üyelerin oy birliği ile geçti.

Başıbüyük mahallesi 155 pafta 1557 ada 2 ve 17 parseller ile 1696 ada ve 1 ve 2. parsellerde bulunan Marmara Üniversitesine tahsisli alan Marmara Üniversitesi rektörlüğünün 15/09/2011 – 16331 sayılı, 11/05/2011 gün – 8981 sayılı yazıları ile 15/02/2012 tarihinde yapılan görüşmesinde üniversitenin tüm talepleri Başıbüyük Stadının otoparka çevrilmesi, 15 metrelik yol – 20 metrelik yolların iptal edilerek üniversiteye devri sağlanmıştır.

İSTANBUL İL GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ TADİLATA HAYIR DEDİ

Ak Parti ve Chp’li meclis üyelerinin oy birliği ile kabul ettiği bu karar için ilgili kurumlardan görüş istenmiş.

Bir görüşte İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünden istenerek komisyon üyelerinin bilgisine sunulmuş.

İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü buradaki her türlü yapılaşmaya Evet demiş ama spor alanlarının muhafaza edilmesi kaydı ile ibaresine rağmen ne Başıbüyük Spor Kulübünden ne Başıbüyük muhtarlığından görüş sorulmamış.

İMAR KOMİSYONUNDA BİR MALTEPELİ VAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunca meclise sunulan Başıbüyük Stadının otoparka çevrilmesi plan tadilatının hazırlanarak meclise sunulmasında komisyonda görevli Chp’li Ömer Lütfü Somun’un bu karara EVET demesine spor kamuoyundan tepkiler yağıyor.

İlgililer Ömer Lütfü Somun ” Komisyonda 6 ay bekleyen bu dosya ile ilgili Maltepe halkını ve Maltepe kamuoyunu neden bilgilendirmedi? ”

Bu karara nasıl evet diyebildi?

Bu karar ile ilgili Chp Maltepe İlçesinden neden görüş almadı diye sitem yağıyor.

PLANLAR ASKIDA

Marmara Üniversitesine devredilen Başıbüyük Stadının plan tadilatı ile ilgili kararın onaylanması için askı süreci başladı.

15 Nisan 2012 tarihine kadar askıda kalacak bu plan ile ilgili vatandaşlar ve ilgililer itirazda bulunabilecek.

İLK İTİRAZ GAZETEMİZDEN

Marmara Üniversitesi tarafından İBB gündemine getirilen Başıbüyük Stadının fonksiyon değişikliği plan tadilatına süresi içerisinde Olay Gazetesi olarak itiraz edeceğiz.

Maltepe’de yayın yapan Haberde İmza Gazetesi, Klas Haber Gazetesi, Prestij Gazetesi, Songün Gazetesi de plana itiraz edecekler.

Ayrıca Başıbüyük mahalle muhtarlığı, Başıbüyük Spor Kulübü, Başıbüyük stadından istifade eden 15 spor kulübünün tamamı ile Maltepe Belediyesi de planlara itiraz edecek.

İtirazların görüşülecepi komisyon toplantısında tüm Maltepe’liler komisyonda hazır bulunacaklar.

TEPKİ YAĞIYOR

Ak Parti ve Chp’nin oy birliği ile İBB meclisinden geçirilen Başıbüyük Stadının fonksiyon değişikliği ile ilgili bu kararına çeşitli sivil toplum örgütlerinden, fikir ve kanaat önderlerinden tepki yağıyor.

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca ” KABUL EDİLEMEZ ” diyerek konunun tüm spor kamuoyuna mal edilmesi Ak Parti ve Chp grupları ile görüşülerek alınan bu yanlış karardan dönülmesi ve plan tadilatına yapılan itirazların değerlendirileceğini umut ediyorum.

Hiç kimse 15 spor kulübünün antreman ve maç yaptığı 3000 lisanslı sporcunun istifade ettiği 1/5000’lik ve 1/1000’lik planlarda spor alanı olan Başıbüyük Stadını otopark yapmamalı.

Maltepe’nin gençleri ülkemizin gençleridir dedi.

MALTEPE BÜYÜKŞEHİRDE GÖREV YAPAN MECLİS ÜYELERİ
Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ( Chp )
Ömer Lütfü Somun (imar Kom.Üyesi Chp )
Cafer Topal ( Chp )
Cemal Atagül ( Chp )
Nimet Karabulut ( Chp )
Engin Demir ( Ak Parti )
Salih Uçan ( Ak Parti )
Ercan Köymen ( Chp )

Yorumlar kapalı.