31 Mart’ta ışıklar 1 saat kapatılıyor…

Abone Ol
Daha Fazla

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla uygulanan ”Dünya Saati (Earth Hour) Kampanyası”, 31 Mart 2012 Cumartesi günü, 20:30-21:30 saatlerinde gerçekleştirilecek.

En büyük küresel hareket olan Dünya Saati’nin Türkiye’deki katılımcılarını, bu yıl eşsiz bir deneyim bekliyor. Katılımcılar, 31 Mart Cumartesi günü saatler tam 20:30’u vurduğunda, www.wwf.org.tr/dunyasaati adresinde bir sürprizle karşılaşacak. Bu sürprizi yaşamak için ise tek koşul, o saatte ışıkları kapatmış olmak.

Kadıköy Belediyesi de kampanyaya katılıyor…

Dünya Doğayı Koruma Vakfı WWF’nin tüm dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 2007 yılından beri düzenliği “Dünya Saati Kampanyası”na, Kadıköy Belediyesi de destek veriyor. Kadıköy Belediyesi, kültür merkezleri ve dış birimlerinin bulunduğu binalarda ışıklarını saat 20:30′da kapatarak, çevre sorunlarına dikkat çekmeyi amaçlayan kampanyayı destekleyecek.

2011 yılında Türkiye’den onbirlerce kişinin ve 250’nin üzerinde kurumun destek verdiği kampanyada, Doğu’dan Batı’ya doğru ışıklar bir bir kapanırken, Boğaziçi Köprüsü hareketin Asya’dan Avrupa’ya geçişinin sembolüydü.

Avustralya’da iklim değişikliğiyle mücadeleye tepki olarak başladı…

2007 yılında Avustralya’da iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek için başlatılan ve 2008’de küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati, 2011 yılında 135 ülkenin katılımıyla yeni bir rekora imza attı ve dünya çapında yürütülen en büyük kampanya oldu. Ülkemizde WWF-Türkiye tarafından yürütülen kampanya kapsamında geçen yıl 267 kurum, 12 Valilik, 20’nin üzerinde belediye ve binlerce hane kampanyaya destek verdi.

Kampanya katılım formu ve ayrıntılı bilgi www.wwf.org.tr/dunyasaati adresinde yer alıyor.

Yorumlar kapalı.