Adem Kaya; ”Meclis Üyelerini Şiddetle Kınıyoruz”

Abone Ol
Daha Fazla

Başıbüyükspor Kulübü kulüp binasında basın açıklaması yaptı.

İBB meclisi Başıbüyük Stadı’nın otopark yapılacağı kararının almasından sonra kulüp binasında kulüp başkan ve temsilcilerinin katıldığı bir basın toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, CHP İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, Maltepespor Başkanı Nuri Erkoç, İl Genel Meclis Üyesi Cesur Kılıç’da katıldı.

Toplantıda Başıbüyük Kulübü adına konuşan Başıbüyükspor Kulübü Başkan Yardımcısı Adem Kaya şunları söyledi.

Adem Kaya ”Maltepe ilçesi sınırlarında bulunan ve 1972 yılından beri faaliyet gösteren Başıbüyük Çınarspor Kulübümüz, 155 pafta 1557 ada 2 parsel sayılı yerde yaklaşık 21 dönümlük alanda 1989 yılına kadar mahalle takımı olarak faaliyet göstermiş olup, 1990 yılından itibarende 2.amatör kümede Başıbüyükspor Kulübü olarak şu an 300 lisanslı futbolcusu ile çeşitli katagorilerde spor müsabakalarına katılmaktayız.

Bölgemizde bulunan 3 ilköğretim okulunun dışında Girne, Aydınevler, Zümrütevler ve Fındıklı mahallesinde bulunan ilköğretim okulunda okuyan çouklarımızında öneleme usulüne tabi tutarak yaklaşık 600 öğrenciye hizmet vermekteyiz ve bu ilköğretim okullarının müdürleriyle diyalog içinde bulunup sahamızı okullar lehine kullanmak üzere açmış bulunmaktayız.

Yıllardan beri sahamız kaymakamlık ve ilçe milli eğitimi müdürlüğü tarfından 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim ulusal bayramlarda da tören olarak kullanılmaktadır. Yine ayrıca mahallemizde spor yapmak isteyen yetişkin halkımıza da her gün sabah 7-9 arası yürüyüş ve spor yapmaları için açmış bulunmaktayız.

Nüfusu 500 bine yaklaşan Maltepe ilçemizde amatör kulüplere hizmet veren sadece 2 sahamız bulunmaktadır. Bunlardan biri İdealtepespor sahası diğeri de Başıbüyükspor sahasıdır. Sahamızda 14 amatör kulüp antreman ve amatör küme maçlarını Başıbüyükspor Kulübü sahasında yapmaktadır. Ayrıca bölgemiz dışında bulunan Adalarspor, Ataşehirspor, Taşspor ve Çekmeköyspor’da ev sahibi maçlarını sahamızda oynamaktadır. bu yaklaşık 6 bin gencimizin spor yaptığını göstermektedir.

Yukarıda ada ve paftası yazılı yerin mülkiyeti hazine yerine ait olup zamnın Kartal Belediyesi ve İBB tarafından 1/5000 ölçekli planlara 1989 yılında spor kompleksi olarak işlenmiştir. Ta ki 15.02.2012 yılı plan notlarının değiştirildiği tarihe kadar değiştirildiği tarihe kadar değiştirilme nedeni ise mezkur parselin hazine tarafından 1990 yılında Marmara Üniversitesi’ne tahsis edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Sahamız 1989 yılında zamanın Kartal Belediye Başkanı Rahmetli Mehmet Ali Büklü, rahmetli Başkan Yardımcısı Ali Ekber Karagöz ve rahmetli Başkan Yardımcısı Yalçın Kızılay tarafnıdan toprak saha olarak Başıbüyük Çınarspor Kulübü’ne kazandırılmıştır. Kendilerini rahmetle yad ediyoruz.

01.20.1992 yılında Maltepemizin ilçe olması ile birliket spor kulübümüze hizmeti geçen Eski Maltepe Belediye Başkanı Bahtiyar Uyanık ve Fikri Köse, eski Belediye Meclis Üyesi Halil Erdoğan, Başkan Danışmanı Kubilay Köse, Maltepe eski zabıtasında görev yapan Recep İskenderoğlu’na spor kulübümüz ve Başıbüyük halkı olarak teşekkürü bir borç biliyoruz.

Yine sahamızın çimlenmesinde emeği geçen başta TFF o günki Başkanı Mahmut Özgener’e yönetim kurulu üyesi Tuncay Karartı’ya Mehmet Baykam’a ve desteklerini bizden hiç esirgemeyen Yemen Ekşi’ye şükranlarımızı sunarız.

Ayrıca gerek spor camiasında gerekse sosyal etkinliklerde kulübümüzün hak ve menfaatlerini koruyan Amatör Kulüpler Birliği Başkanımız Hüseyin Koca’ya ve değerli büyüğümüz Ali Tanrıyaşükür’e çok teşekkür ederiz.

29.09.2009 yılından günümüze kadar Maltepe Belediye Bşaknımız Mustafa Zengin’e külübümüze vermiş olduu hizmetlerden ziyade 10.08.2009 tarihli ve 30.03.2012 tarihli ilgili makamlara yazmış olduu yazılardan dolayı teşekkür ederken bu kadar emeğin karşılığı olan bu sahamızın İBB İmar Komisyonu’nda görev 6 Ak Parti’li, 3 CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri’ni spor kamuoyu adına şiddetle kınıyoruz.

Seçimlerin görevleri bölge halkının istemleri doğrultusunda hareket etmektir. Bizler Başıbüyükspor kulübü olarak ve Maltepe halkı olarak hiçe salıymış bulunmaktayız. Bunun hesabı mutlaka ilgili şahıslardan sorulacaktır. Maltepe halkı üniversitelere, hastanelere karşı değildir. Elbette ki çağdaşlığın ve ihtiyacın gereği yapılmalıdır. Ne kadar çok hasta olursa o kadar çok hastane olur. Yanı başımızda bulunan 1952 yılında yapılan Süreyyapaşa Hastanesi yaklaşık B blok, C blok ve D blok olmak üzere 1200 yakat kapasitelidir. demek ki Başıbüyük sahamız verdiği hizmetle Süreyyapaşa Hastanesi’nin 5 katı büyüklüğündedir. Kullanım alanı ise Süreyyapaşa Hastanesinin 80/1 bile değildir. Spor yaptırdığımız 6000 gencimizi potansiyel hasta olmaktanda kurtarmaktayız.

Başıbüyükspor Kulübü olarak yapılan plan değişikliğine 29.03.2012 tarihinde ilgili yere itirazımızı yaptık ve yalnız olmadığımızı biliyoruz. Şu anda İBB Planlama Müdürlüğü’nde askıda duran planlara itiraz edecek olan kurum ve kurulşlarına basın mensuplarına, siyasi parti temsilcilerine ve spor kulüplerine şimdiden teşekkür eder, bu işin takipçisi olduğumuzu 2012 İstanbul Spor Başkenti olduunu tüm kamuoyuna bildirir, Büyükşehir İmar Komisyonu’nun yapılacak olan itirazlar neticesinde doğru karar vereceklerine aksi takdirde Türkiye spor tarihine bir kara leke olarak geçeceklerini tüm kamuoyuna bildirir saygılar suranız” dedi.

BAŞIBÜYÜKSPOR’A KATKI SUNANLAR PLAKETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Başıbüyükspor kahvaltılı basın toplantısında kulübe destek olanlara plaketler takdim edildi.
Toplantıda; Hüseyin Koca, Ali Tanrıyaşükür, Bekir Uluğ, Yılmaz Yatak, Yemen Ekşioğlu’na birer plaket verildi.

CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı
“Kamuoyu Baskısı Oluşturmalıyız”

Kıpırtı ”Başıbüyük partiler üstü bir konudur. Maltepe halkının sorunudur. İlçe başkanı olarak spor camiasının yanındayız. Müdahil olmamız gerekiyorsa müdahil olacağız. Geçmiş dönemlere baktığımızda takas teklifleri olmuştur. Bu oybirliğine belediye başkanımızın itirazı olmuştur ve itiraz yazısını yazmıştır.

Başkanımızdan rica ettim, sizin öncülüğünüzde olsun dedim. Kadir Topbaş’ın bu konuda duyarlı olacağını umuyorum. Bu konuyu siyasi olmaktan çıkaralım. El birliği ile bunu çözelim. Kamuoyu baskısı oluşturalım. Kamuoyuyla başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Daha sonra söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Cemal Atagül’de ”Biz hata yapmışsak düzeltiriz” dedi.

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca
“Maltepe’nin Kalbine Hançer Vurdular”

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca toplantıda bir konuşma yaptı.

Başkan Koca konuşmasına şöyle devam etti. Koca ”İyimser bakmak istiyorum. Siyasilerin yaptığı bir yanlıştır. Maltepe’nin kalbine hançer vurdular. Onlar özel seçilmiş insanlardır. O sandalyeleri meşgul etmesinler.

Bizler Ankara’ya kadar gittik. Nasıl oluyarda jet hızıyla bu saha otoparka dönüşüyor. Masa başında bize ihanet ettiklerini gördük.

O mecliste 9 Maltepeli var. Niye imza atıyorsun diye sormazlarmı. Ne olursa olsun Başıbüyük sahası kalacaktır. İmza atanlar Maltepe sokaklarında nasıl gezecekler merak ediyorum” dedi.

Maltepespor Başkanı Nuri Erkoç
“İmza Atanlara Genel Merkezleri Ceza Verecektir”

Başıbüyük’te düzenlenen toplantıya katılan Maltepespor Kulübü Başkanı Nuri Erkoç’da konuşma yaptı. Konuşmasında destek mesajları verdi.

Başkan Erkoç; ”Gençliğe hizmet etmek çok önemli bir konudur. Hangi partili olursa olsun, bu davranışla kendi siyasi partisine ihanet olur. Bu işe buradaki tüm arkadaşlarımız duyarlı, bize de düşen ne olursa olsun yapmaya hazırız.

Mustafa Zengin, Cesur Kılıç’ın Konuşmasına Müdahale Etti

Başıbüyük’te düzenlenen toplantıda söz alarak konuşma yapan Cesur Kılıç Spor Merkezi yöneticisi ve Ak Parti İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Cesur Kılıç ”Bu siyasi mesele değil, halkın meselesidir”dedi.

Cesur Kılıç’ın konuşması sırasında toplantıya katılan Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Cesur Kılıç’ı birkaç dakika dinledikten sonra konuşmasına müdahil oldu.

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin;
“2009’DAN BERİ BU İŞİN PEŞİNDEYİM”

Başkan Zengin ”Geçmiş dönemi sorgulayalım. Hüseyin Koca’ya burayla ilgili çalışma yaapalım dedim. İmara açan arkadaş burdan paramı kazandı. Ben halkın adına buraya sahip çıkıyorum. Bizi köstekliyorlar. Burayı federasyon istedi. Gülsuyuspor Tesisleri’ni TFF’ye yaptıracağız. Halkın oyunu almış biri olarak ben bu işi çözeceğim.

Burası canlı yaşam içinde olan bir yer. Burası milli emlaktan alınıp bize verilecekti. Birden imardan böyle birşey bana geldi. Buradaki durum nedir onu anlayamadım. Bu olaylara vicdanlı bakalım. 2009’dan beri bu işin peşindeyim. Burayı vatandaşın elinden kimse alamaz. Burayı boşaltın dediler. Kaymakam bana yıkmamı söyledi. Onlar yapsınlar biz yapmayız dedim. Sorumlusu benim, ben bu savaşı kendim için vermiyorum.

Burası futbol sahası olarak kalacaktır. Başkaları spekilasyon yapıyor. Bölge milletvekilleri sizin kadar uğraşamaz, biz halkız hakkımızı ararız” dedi.

ÖMER SOMUN BU KAVGAYI YAPACAK İRADEDE OLMALIYDI

Cesur Kılıç konuşmasında ”Ömer Lütfi Somun bu kavgayı mecliste yapacak iradede olmalıydı. Bu siyasi mesele değildir, halkın meselesidir. Ben burda polemiğe girmek istemiyorum. Belediye Başkanı beni iyi tanır” dedi.

Yorumlar kapalı.