Başıbüyük Stadının Plan Tadilatına İtiraz Yağıyor

Abone Ol
Daha Fazla

İBB Meclisinin, Mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan ancak Marmara Ünevirsitesine tahsisli alanda kalan Başıbüyük Stadının Marmara Üniversitesi’nin otopark, santral ve sosyal tesis yapılmasına imkan tanıyan plan tadilatına Maltepe’den itiraz yağıyor.

Yapılan plan tadilatının askıya çıkmasıyla başlayan itiraz süresini iyi değerlendiren Maltepeliler plan itirazlarını topluca yaptılar. Maltepe Amatör Spor Kulüpleri Birliği (MASK) Başkanı Hüseyin Koca ve MASK Basın Sorumlusu Ahmet Gümüş önderliğinde ki heyet İBB Planlama Müdürlüğü’ne Başıbüyük Tesislerinin tekrar spor alanı olarak kalması yönünde ki dilekçeleriyle bizzat müracaat ettiler.

Aralarında gazetemiz İstanbul Olay’ın da bulunduğu Planlara itiraz eden Kurumlar ve kuruluşlar ise şöyle, Maltepe Amatör Kulüpler Birliği, Başıbüyükspor, Girne Gençlikspor, Gülensuspor, Cevizli Kültürspor, Esenkentspor, Gülsuyuspor, Harb-iş Spor, Maltepe Yıldızspor, İdealtepespor, K. Yalı Örnekspor, Maltepe Gençlikspor, Haberde İmza Gazetesi Sevgi Özdemir, www.haberdeimza.com Asuman Yazıcı, Parantez Gazetesi Hasan Ağcan, Katılımcı Maltepe Gazetesi, Klas Haber Gazetesi Bayram Şahin, Prestij Gazetesi Murat Barış, Yeni Haber Gazetesi Yusuf Arslan, İstanbul Olay Gazetesi Ahmet Tükek, Yeni Maltepe Gazetesi Kadir Küçükay, Haber24 Gazetesi Necati Atagül ve Songün Gazetesi Necmettin Sezen’ nin yanı sıra Maltepe Belediyesi, Başıbüyük Mahalle Muhtarlığı ve Başıbüyüğü Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği müracaat ettiler.

Yorumlar kapalı.