Maltepe Belediyesi Faaliyet Raporu Onaylandı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Meclisi 2010-2011 faaliyet raporu Maltepe Belediye Meclisi’nde tartışıldı.

Meclis oturumuna CHP İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri, iş adamları, gazeteciler ve belediye müdürleri katıldı.

Ak Parti adına söz alan Bahadır Aydın evde sağlık hizmetleri ”Altın Kart” ihalelerinde zincirleme usülsüzlük olduğu denetim kurulu raporlarında anlaşılmıştır.

Geçen yılki faaliyet raporunda;

1- Bakireler Anıtı ve yakın çevresi kentsel tasarım projesi yapıldı mı, yok. Başlandımı yok

2- Gülensu Spor Tesisi projesi yapıldı mı, yok. Başlandı mı, yok.

3- Drama Köprüsü restarasyon projesi yapıldı mı, yok. Başlandı mı, yok.

CHP’li Maltepe Belediyesi’nin yapmadıkları yapamayacaklarının teminatıdır. Maltepe halkını kandırmayın”dedi.

MÜNANZARA YAPAN ÇOCUKLAR GİBİ DAVRANMAYIN

CHP Grubu adına söz alan Belediye Meclis üyesi Ercan Köymen şunları söyledi

Köymen; ”Orta okulda münanzara yapan çocuklar gibi siyaset yapmayınız, üslununa herkez dikkat etsin. İyi şeyleri alkışlamalı, kötü şeylerin arkasında zaten kimse durmaz bir yanlış bir hata varsa hiç kimse yanlışı savunmaz” dedi.

”ALTIN KART” İHALELERİNİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NA BİLDİRECEĞİZ

Ak Parti grup başkan vekili Davut Yavuz söz alarak şunlaru söyledi.

Yavuz; ” Denetim raporlarında ortaya çıkan evde sağlık hizmetleri ihalelerinde zincirleme usülsüzlük ve uygunsuzluk söz konusudur. Aynı firma ihaleye katılan diğer iki firmayla ortaklık yapmış aynı adreste aynı soyadını taşıyan insanlar ihaleye girmiş 7 kez yapılan her ihaleyide aynı firma kazanmıştır.
Bu ihalelerden ikisi iptal edilmiş iptal edilen ihalelerde anılan firma 10 trilyon teklif verirken ihaleyi kazanması gereken fira saf dışı bırakılmıştır.Ak Parti olarak bu konuyu İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne bildireceğiz” dedi.

ZENGİN; “HİZMETLERİ ANLATAMIYORUZ”

Eleştirilere cevap vermek için kürsüye gelen Prof.Dr.Mustafa Zengin 3 yılda yaptığımız hizmetleri görmezden gelen insanlara hizmetimizi anlatamamışız 30’a yakın park yaptık. Süreyyapaşa Vakfı’na bir bina kazandırdık. Kadın sığınma evini satın aldık tamamladık. Gülensuya Spor Sahası kazandırdık. Cumhuriyet Dersaneleri, evde sağlık hizmetleri Altın kart, senfoni konserleri ve tiyatral etkinliklerle Maltepe halkının ihtiyaçalrına ve beklentilerine özüm üretiyoruz. İBB’den yana dertliyiz hizmet yapmamızın önü kesiliyor destek yerine köster görüyüoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.