MECLİS ÜYELERİNİN GÜNDEMİ FARKLI VATANDAŞIN GÜNDEMİ FARKLI

Abone Ol
Daha Fazla

Bir kentin en önemli organı belediye meclisidir.

Belediye Meclisi’nin en önemli gündemi de faaliyet raporudur.

Bugün Maltepe Belediyesi’nde faaliyet raporu görüşmelerine katıldım.Faailet raporu eleştirilerine tahammul etmek, siyaseten cevap verebilmek belediye erkini siyaseten hırpalamak meydanıdır. Yani er meydanıdır.

Bu yazdıklarım ve değerlendirmelerini kısmen dinlerken Bahadır Aydın Ak Parti Grubu adına gündeme getirdiği sözleri iyi bir muhalefet örneğiydi.

Meclis Başkanı Nimet Karabulut ‘un tahammülsüzlüğü ve sürekli müdahil olma isteği ile lisanını şık bulmadım.

Ak Parti sözcüleri kendi gündemlerini aşamayıp halkın sorunlarını ve taleplerini mecliste günedem getiremediler. Hele hele Belediye başkanı’nın kendilerine randevu vermediği grup odalarına gidip ziyaret etmediği komik anlamsız bir gündemi takip etmekten dolayı vakit kaybettiğimi düşünüyorum.

Faaliyet raporuna katılara her eleştiriyi sabırla dinleyen Mustafa Zengin’i ilk kez böyle gördüm, hiç kızmadı, heyecanlanmadı, sükunetle olaylara yaklaştı.

CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi Adem Kaya CHP grup kararına uymayarak ” Belediye Başkanı’nın Toki ile görüşmelerde yetki istemediğinde ”Hayır” diyecek kadar cesur buldum. Bu cesareti umarım ihracını gerektirmez.

Yılda birkez yapılan faaliyet raporu görüşmelerinde Başıbüyük Spor Sahası’nın hiç gündeme gelmemesi ise düşündürücüdür.

Çünkü halkın gündemi başka, meclis üyelerinin gündemi farklıydı.

En can alıcı sözü kürsüden Ak Parti adına Davut Yavuz sarfetti.

Yavuz ” Umarimki bu ”Altın Kart”tan ve ”Ev’de Sağlık Hizmetleri” ihalesinden Ramazan Haydari’nin haberi olmaz” diyerek senfoni ihalesi ihbarcısını gündeme taşıdı.

Yani Davut Yavuz, Ramazan Haydari isimli vatandaşın Kartal Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan belediye başkanı ve yardımcılarını Ağır Cezalık etmiş, Bu Ramazan Haydari kadar benim cesaretim yok mu? diyor.

Kendileri evde Sağlık hizmetleri ihalelerinde yolsuzluk olduğunu öne sürerler ama bildiklerini gidip savcılığa suç duyurusunda bulunamayız mı demek istiyorlar ?

Sizleri halk seçmedi mi ?

Yolsuzlar karşısında her zaman bir Ramazan Haydari mi arayacaksınız ?

Bir süre önce çeşitli iddialarla ilgili görevine son verilen enişte Aybars Karakaşoğlu TSKM genel koordinatörlüğünden neden alındığını soramadılar? Soramazlarda.

Çünkü onların gündemi farklı, vatandaşın gündemi farklı.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.