Belediye Başkanı ”Çevre Katliamı” Diyor, CHP Meclis Üyeleri İBB’de Oy Verdi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin sahildeki Balıkçı barınağı, Spor Tesisleri, Marina ve benzeri hizmetlerin anrojmanı İBB’nin bu yaptığı çevre katliamıdır demiş. Maltepe Belediyesi zabıtaları ile İBB zabıta memurları karşı karşıya gelmiş ve Maltepe Belediyesi yayınladığı açıklamasında bunu ”Çevre Katliamı” diye adlandırdı.

Yaptığımız araştırmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun ortaklaşa hazırladığı ve CHP Maltepeli Meclis Üyeleri Ömer Lütfü Somun ve Nimet Karabulut’un da imzası bulunan 18.02.2011 dosya 2011/413 numaralı raporla meclisin onayına sunulmuştur.

İBB meclis karar numarası tarih 18.02.2012 günü yapılan oylamada oy birliği mecliste kabul ediliyor.

İBB meclis üyeleri olan CHP’li Mustafa Zengin’de bu karar oy vermiştir.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı onaylı bu proje neden ”Çevre Katliamı” diye duyurulduğu ise hala anlaşılamadı.

İBB görüşüne başvurduğumuz CHPli İBB İmar komisyonu üyesi Ömer Lütfü Somun ”CHP halkın hizmet ve yatırımın destekçisidir.

Peki Maltepe Belediyesi Başkanı yazılı açıklama yaparak ”Çevre Katliamı” olarak değerlendi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz diye sorduğumuzda ”Halka hizmet edilen bir alan için karşı çıkanları sorgulamanızı istiyorum.

Bilindiği gibi İBB Başıbüyük spor sahasının plan tadilatına da CHP’liler oy vermiş Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ”sorunu ben çözeceğim, kimse karşımasın” diyerek, büyükşehirde oy birliği ile geçen plan tadilatını ve Maltepe sahilindeki projeye Büyükşehirde evet deyip Maltepe’de ”Çevre Katliamı” demesi gözlerden kaçmadı.

Yorumlar kapalı.