Ali Düşmez ”Herkesi Bu İşe Dahil Etmeliyiz”

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı ve İstanbul İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ali Düşmez, Büyükbakkalköy Yeşil Cennet’te Maltepe Amatör Spor Kulüp temsilcileriyle biryaya geldi.

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca önderliğinde yapılan toplantıya Başıbüyük Stadı için plan tadilatına onay veren Maltepe ve İBB Meclis Üyesi Ömer Lütfü Somun’da katıldı.

Katılımcıların sorularını yanıtlayan Ömer Lütfü Somun şunları söyledi.

GÜNAH KEÇİSİ SEÇİLDİM
Plan tadilatına şerh koysaydım üniversite tarafından tepki görecektim. CHP iyi hizmete karşı değil, yasal olmayan şeylere karşıdır. Devletin üniversitesine karşı çıkmam mümkün değil. Tek çözüm trampa yapılmasıdır” dedi.

YANGINI SÖNDÜRELİM

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Ali Tanrıyaşükür yaptığı konuşmasında ”Suçlu aramak yerine tesisi kurtarmalıyız. nereye müraacat edeceksek oradan sonuca gitmeliyiz” dedi.

BİZDE PLAN TADİLATINA İTİRAZ EDECEĞİZ

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı ve İstanbul İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ali Düşmez yaptığı konuşmasında ”Kimin haklı olduğu önemli değil. Süreç iyi yada kötü gelmiş önemli değil. STK’ları bir payda olarak görüyorsak, spor bizim için çok önemli. Kötü niyet yoksa hipimiz aynı takımdayız. üniversite içinde ben evet demem. Ne gücümüz varsa kovalayacağız. Bu sahayı gençlerin emrine kullanmalıyız. Bu işi kurtaralım. Belediye başkanı ben tek başıma çözeceğim derse olmaz. Herkesi bu işe dahil etmeliyiz.

”Sizde plan tadilatına itiraz edecek misini? sorusu üzerine, Ali Düşmez ”Bize düşen bir görev varsa yapmaya hazırız. Arkadaşlarımızı iş için görevlendireceğiz. Başıbüyük Stadı’nı tekrar spor camiasına kazandıracağız” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca ”Spor alanları başka hizmetlere açılamaz. Burası 1000’lik ve 5000’lik planlarda spor alanı olarak geçiyor. Tüm yazışmalarda spor alanı kalması için ibareler yer alıyor. Maltepe’ye vurulmuş bir hançerdir. Çocuklarımız için mücadele ediyoruz. Net bir bilgi istiyoruz” dedi.

BELEDİYE İLE BÜYÜKŞEHİR ARASINDA KOORDİNASYON SAĞLANMIYOR

Cevizli Kültürspor Yöneticisi ve Maltepespor Eski Yönetim Kurulu Üyesi Halil Erdoğan ”Hükümet ne karar verirse o olur. Belediye büyükşehir koordinasyonu sağlanamıyor. Burda neyin kavgasını yapıyoruz. Türkiye’deki bürokrasi futbol kulüplerine kumarhane gözüyle bakıyor. Futbolu seven belediye başkanı isterse yapar. Futbolu yönetenler yazıklar olsun.

BİZİM ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLADILAR

Gülsuyuspor Kulübü Başkanı Behram Kaçar ”Siyasi partilerimiz hiçbir yerde birlik olmuyor da, futbol sahalarının yok olması için neden birlik oluyorsunuz. Bizim elimizi kolumuzu bağladılar. İki partinin birlik olup bu kararı vermesi çok tuhaf. Ak Parti ve CHP İlçe başkanlarımızında burda olmalarını çok isterdik.

BELEDİYE BAŞKANININ BU İŞTE BAŞARISIZ OLACAĞINI GÖRÜYORUM

İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Cesur Kılıç ”Buraya bir sorunu çözmek için biraraya geldik. Ortaya koyacağımız fikirlerle sorunu gerekli mercilerin önüne koyacağız. Çözümü için talepte bulunacağız. Geçen toplantıda belediye başkanı bu işi tek başına yapabileceğini söyledi. Bende bunun olamayacağını net olarak görüyorum. Bunu birlikte başarabiliriz” dedi.

Yorumlar kapalı.