Büyükşehir’den Maltepe’ye Dev Hizmet

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe’de bu yıl eğitim öğretime açılan ‘Maltepe Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nun resmi açılışını yaptı.

Öğrenci ve öğrenci velilerinin de yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız katıldı.

Okulun açılışında konuşan Başkan Kadir Topbaş, 6 milyon 300 bin liraya mal olan okulu, bir özel okul kalitesinde yaparak hizmete soktuklarını söyledi. “Yatırımların en güzelinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyen Başkan Topbaş, “Eğitim noktasında başarıya erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’da 138 okula kapalı spor salonu yaptıklarını ifade eden Başkan Topbaş, KİPTAŞ ile bugüne kadar da İstanbul’a 23 okul kazandırdıklarını, KİPTAŞ’ın bugüne kadar okul için yaptığı eğitim yatırımı tutarının 140 milyon lira civarında olduğunu söyledi. Göreve geldikleri günden bu güne İstanbul’un her köşesine hizmet götürdüklerini ve yatırımlara hız kesmeden devam ediklerini dile getiren Başkan Topbaş, Sadece Maltepe’ye yaptıkları yatırımların 2,3 milyar lira olduğunu söyledi.

Maltepe’ye iki müjde

Maltepelilere müjdeli haber veren Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Maltepe sahilinde 3 kilometre uzunluğunda 1500 dönümlük bir dolgu alanını oluşturarak sportif alanlar, rekreasyon alanı, halkın bir araya geleceği bir toplanma alanı, gerekirse mitinglerin yapılacağı, gerektiği takdirde deprem sonrası toplanma alanı, çadır alanları olarak kullanabileceğimiz şekilde bu dolgu alanının hazırlığına başladık.”

Maltepe sahili için aldıkları karara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da olumlu baktığını kaydeden Başkan Topbaş Maltepe için ikinci müjdesini şu şekilde verdi: “Maltepe’nin merkezinde bulunan caminin önündeki minibüslerin geçtiği yolu yer altına alma proje çalışması yapıyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde o bölge büyük bir rahatlama yaşayacak.”

Törende konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Büyükşehir Belediyesi’nin, kenti kucaklayan önemli hizmetler ürettiğini, bunların içerisinde eğitim, spor ve kültürün özel alanlar olarak dikkati çektiğini söyledi.

Vali Mutlu, eğitimin en temel mesele olduğunu vurgulayarak, “Daha nitelikli, daha donanımlı okulların sevgili yavrularımıza armağan edilmesi milli eğitimimizin önceliklerindendir. Devletimiz ve hükümetimiz bu konuda ülkenin her yerinde büyük çaba sarf ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve Vali Mutlu çocuklarla birlikte okulun resmi açılış kurdelesini kesti. Başkan Topbaş daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirerek okul hatıra defterini de imzaladı.

Yorumlar kapalı.