Kamil Karabak Rekor Katılımla Trabzonluları Buluşturdu

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Trabzonlular Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği birlik beraberlik gecesi Titanic Business Hotel’de yapıldı.

Çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve İşadamının katıldığı programa; Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Muhammed Bilal Macit, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzacebi, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Kamil Barkır, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Turgay Kılıç, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tuğrul Pek ve Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur’da geceye katıldılar.

Trabzonlular Derneği’nin Titanic Business Hotel’de düzenlediği geceye her yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda davetli katılırken, bu yıl sayının arttığı gözlemlendi.

Dernek Başkanı Kamil Karabak ”Biz büyük bir aileyiz. Hemşehrilerimizli birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Siyasetçilerimizinde gecemize renk katması bizleri heyecanlandırmıştır. Tüm davetlilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzacebi ”Bu güzel geceyi tertip eden Maltepe Trabzonlular derneğini kutluyorum. O hırçın ama güzel coğrafyanın insanlarını burdan buluşturan derneğin tüm yöneticilerini kutluyorum. Bize böyle geceyi armağan ettiği için. Siz değerli hemşerilerinin hizmetinde olmayı kendime bir borç biliyorum” dedi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ”Burda Maltepe’deki Trabzonlu hemşerilerimle birlikte olmamın mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Yöresel dernekler geldiğimiz coğrafyayı bize hatırlatması yaşatması anlamında önemli bir yer teşkil ediyorlar. Bu geceler güzel bir anı olarak hatıralarımızda kalacaktır. Yaylalara göçlere başladığı bugünlerde bordo-mavi iklimler oluyor. Yaylaya bir heyecanla çıkılıyor ve bir mahmurlukla dönülüyor. Yine bu yaz memleketimize gider oradaki doslarımızla kucaklaşır. Güzel anılarımızı hafılarımıza kaydetmiş döneriz. İnşallah önümüzdeki süreçtede Maltepeli Trabzonlularımız, dernek yöneticilerimiz bizi misafir etmek isterler, yine kucaklaşırız. Yaylalarla neler yaptığımızı yine burda paylaşarız” dedi.

Gece Kral Karadeniz TV’de canlı yayınlanırken, programda sanatçı İbrahim Kaya sahne alırken, folklör ekibi de oyunlarıyla gösterileriyle davetlileri coşturdu.

Yorumlar kapalı.