Murat Kapan "1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlu Olsun"

Abone Ol
Daha Fazla

Emek mücadelesinin, işçi dayanışmasının, emek dayanışmasının sembolü olan 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI alanlarda çoşkuyla kutlayacağız.

Adında belki “bayram” yazıyor ama gerçekten işçiler bayram mı yapıyor?

Hala inşaat şirketlerinin çadırlarında yanarak can veren işçiler varken, elektrik hatlarındaki arızayı onarmak için gölette donarak can veren işçiler varken, o kadar yeni ki daha dün Ümraniye’de patlama sonucu hayatını kaybeden işçiler varken, hala aldığı üç beş kuruş maaşla yaşam mücadelesi veren işçiler varken ne kadar bayram yapılabilir tartışılır.

Gene de yılda bir günde olsa 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’nı alanlarda, işçi dostlarımızla, omuz omuza dayanışma içerisinde yaşayacağız. Her alandaki sendikalı, sendikasız işçi ve memurlar, büyük geçim sıkıntısı çeken emekliler, üretemez hale gelen çiftçiler, kepenk kapatmak zorunda kalan esnaflar, işsizler, haksızlığa uğrayan kadınlar, engelli vatandaşlarımız, gençlerimiz, insan haklarına duyarlı olanlar ve tüm vatandaşlarımız gibi bende bu bayrama katılacağım, bu coşkuyu yaşayacağım.

Belirli bir düzen içerisinde, sorumluluk içerisinde işçi dostlarımıza yaraşır bir bayram yaşamak ümidiyle, şimdiden 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI kutlarım.

Yorumlar kapalı.