CHP Grubu Başkan Zengin’i protesto etti

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı protestolara sahne oldu.

Belediye Meclis Başkanı Nimet Karabulut ve başkanlık divan üyeleri ile Ak Parti meclis üyeleri ilan edilen günde mecliste hazır bulundular. CHP grubunun beş kişi ile meclise gelmesinin ardından başlayan Maltepe Belediye Meclisi toplantı yeter sayısı ve toplantı karar sayısının yeterli olmadığı itirazı üzerine oturuma 5 dakika ara verildi.

Dakikalar ilerledikçe CHP Grubunda oturan meclis üyeleri meclise girmemeye devam ettiler. Toplantıya ara verilişinin 25. Dakikasında Meclis başkanı Nimet Karabulut ile başkanlık divanı üyeleri ve iki meclis üyesi olduğu halde toplantının 8 Mayıs’a ertelendiği duyuruldu. Bu kararın nasıl alındığı ise anlaşılamadı.

Gazetemiz muhabirlerinin yaptığı araştırmada CHP’li Meclis üyelerinin Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’i protesto ettiklerini, protesto kararı gerekçelerinin basına açıklamama kararı aldıkları öğrenildi.

“Grup Başkanı bihaber”
CHP Meclis grup başkanı ve CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı ile yaptığımız görüşmede il başkanlığı için Bakırköy’de bir toplantıda olduğunu söyledi. Kıpırtı, “Konuyla ilgili bir bilgim yok. Arkadaşlarla görüşeceğim” dedi.

Maltepe Halkı hizmet beklerken CHP Meclis üyeleri ve CHP’li belediye başkanının Kayıkçı Kavgasını sona erdirmelerini hizmet bekleyen Maltepe Halkına karşı olan sorumluluklarını yerine getirmelerini Olay Gazetesi olarak bekliyoruz.

Yorumlar kapalı.