İdealtepespor Tesisleri’nin Sözleşmesi İptal Edildi

Abone Ol
Daha Fazla

Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi”ne ait olan İdealtepespor Tesisleri olarak hizmet veren ancak İdealtepespor külübü ile Temel İşcan arasında yapılan bir anlaşma ile kiralama yetkisi Temel İşcan’a devredilen İdealtepe Tesisleri Temel İşcan adına kiralanıp tescillenmişti.

Olay Gazetesi’nde bir vurgun hikayesi ve ”Nasıl oluyarda oluyor” başlığıyla duyurduğumuz haberden sonra Temel İşcan’ın bu alanda kaçak yapı imal ettiği tesbit edildi.

Önce inşaat mühürlendi. Daha sonrada kira kontratı iptal edildi. İBB tarafından Temel İşcan’a gönderilen resmi bir yazıyla, kiralama sözleşmesine aykırı yapılaşma yaptığı gerekçesiyle sözleşmesi feshedildi.

İBB SOSYAL TESİS YAPIYOR

Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Kamil Barkır’ın büyük mücadeleler verdiği idealtepe tesislerinin halka kazandırılması projesi semeresini verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla idealtepe tesislerinin Temel İşcan’tan önce sözleşmesi iptal edildi.Temel İşcan’ın kaçak yapı imalatını masrafları İBB’ce karşılanacak İBB halka açık bir sosyal tesis yapacak.

Yorumlar kapalı.