CHP İSTANBUL İL BAŞKAN ADAYI ALİ ÖZCAN CHP MALTEPE’Yİ ZİYARET ETTİ

Abone Ol
Daha Fazla

13 Mayıs 2012 tarihinde düzenlenecek olan CHP İstanbul İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Ali Özcan ilçe ziyaretlerine devam ediyor. CHP Maltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Özcan partililer ile sohbet etti.

Yaklaşık 1 saat partililer ile sohbet eden Ali Özcan, konuşmasında " Sizin gönlünüz aklınız bağımsız iradeniz sizi nereye götürüyorsa oraya gidin. Sayın genel başkanımızı Başbakan yapmak için yola çıktık. Eğer bu yönetimin yapabileceğine inansaydım bu yola çıkmazdım" dedi.

Özcan "Benim için genel başkana rağmen aday oldu dediler" diyerek konuşmasına şöyle devam etti "Genel başkanımızın izindeyiz. Onu başbakan yapmak için nefer olduk. Eğer bu yönetimin yapabileceğine inansak çıkmazdık karşılarına. Bizim için diyorlar ki o genç, bu ihtiyar. Getirsinler iki tane genci bu kollarımla 2014’e kadar götüreyim. Bizim gibi insanlar partide taban izi, alın teri olan parti emekçileri bu görevlere yürekleriyle, bilekleriyle, bilinçleriyle aday olurlar. Yine bizim gibi insanlar, aday olmazlar, adaylaştırılırlar. Kim adaylaştırır, örgüt adaylaştırır" dedi.

Maltepe ile ilgilide konuşma yapan Ali Özcan "Pratiktede göreceğim Maltepe’yi. Yukardan aşağıya buyrukla mı delegeler seçilecek? Falan adamın filan adamın işaretiyle belli olacak. Yoksa siz bir araya geleceksiniz. 27 delege biraraya gelip ortak düşünce ortak kararla alınan kararla, seçimle olur. Eğilim yoklamasıyla olur, ikna ile olur yada zarflara koyarsınız oylarınızı demokratik mütabakatla delegelerinizi ve de il’de kimi temsil etmesini istiyorsanız onu seçmenizdir" dedi.

"BİZİM AĞAMIZ YOK"
"Bizim ağamız yok, üstümüze ağaların gölgesini düşürmeyiz" sözleri ile konuşmasına devam eden CHP İstanbul İl Başkan Adayı Ali Özcan; "Genel başkandan başka ağamız, başka güç yoktur. Çünkü genel başkanla örgüt arasında aracı olmaz. Tıpkı 14 Mayıs’ta il başkanı olduğumda ilçe başkanı ile aramda aracı kabul etmem. Nasıl ki Maltepe’de temsilci Kıpırtı ise ilin temsilcisi benim. Sizin isteklerinizi doğrudan alağım" dedi.

Maltepe Belediye Meclis Üyesi Cemal Atagül’e seslenerek konuşan Özcan "Cemal kardeşime vefa borcum var, minnet borcum var. Siyaset ekip işidir, duygu değil, inançtır, ilkedir, ideolojidir. Şimdi falan arkadaşım benim aile dostum ona rey vereceğim diye birşey olamaz"dedi.

"PARTİ YA GEÇMİŞTE Kİ GİBİ YA DA DEMOKRASİ İLE YÖNETİLECEK"
Değerli arkadaşlar, ya bu parti geçmişteki gibi yönetilecek yada demokrasi ile yönetilecek. Ya aşşağıdan yukarıya yada örgüt, tüzük, program partisi olacaktır. Genel başkan ve il başkanları bile örgütümün ağzının içine bakacaktır. Örgütlenme modeli budur. Dünyanın her yerinde örgütlenme biçimi budur. Yada buyrukla genel başkanın ismini kullanarak işini yürütecektir" dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıdaroğlu’nun başkanlık yarışında kimseyi adayı olarak göstermediğini ifade eden Ali Özcan "Genel başkan açıklama yaptı. ”Kimse adayım değildir” dedi. Partide ayak izi olmalayanlar gelsinler ideolojimi sorgulasınlar. Uğur Mumcu ile askerlik yapmış sakıncalı piyadeyi araştırsınlar. Bu partinin değil, bu toplumun neresinde yurtseverlik varsa Ali Özcan orda. Benim kopyam da yok. Türkiye’nin her yerinde işyeri olan 40 yıldır siyasetini sol eksende yapmaktadır. Gidemezmiydim. Ben Sodep’i kurmuşum. SHP’nin il başkanı olmuşum. Erdoğan’a tek başına 6 ay belediye başkanlığı yaptırdım. Ağalığa soyulan adamın Moğaltay kadar partide izi olacak"dedi.

"SİYASET KİR KABUL ETMEZ"
Siyasetin kir kabul etmediğini söyleyen Ali Özcan konuşmasına şöyle devam etti "İşadamı olacaksın altın kirli olmayacak. Siyaset kir kabul etmez. Kirli adam siyaset yapamaz. Siyasetin koşulları var. Sayın Deniz Baykal’dan sonra Kılıçdaroğlu sadece Türkiye için değil Ortadoğuda barış isteyen, demokrasi isteyen, tüm ülkelerin istediği liderdir. Ben ona karşı değilim, o bana karşı olsa da seçimlerden sonrada ceketimi iliklerim. Seçilecek arkadaşa ceketimi iliklerim. Biz parti ahlakını, bu kültürü sokaktan almadık. Örgütten aldım, Nurettin Sözen gibi, Hikmet çetin gibi insanlardan aldım.

"YÜREĞİM KIPIR KIPIR KIPIRDAR"
Partililer ile sahbetini sürdüren Ali Özcan "Şimdi önümüzde bir seçim var. Ben ihtiyaçtan aday oldum. Milletvekili seçimlerine girdim partimin oylarını ileriye aldım. Benim gibi insanlar örgütten aldığı rütbeyle övünürler. Toplumsal hangi olay varsa Ali Özcan orada. Yüreğim kıpır kıpır kıpırdar. Ne inancımdan, ne meshebimden, ne ideolojimdem korkarım. 17 yaşında solcu oldum. Kendim oldum. Biz ihtiyaçtan adayız" dedi.

"BU PARTİYİ ÇOLUK ÇOCUĞA BIRAKMAM"
CHP’ye oy vermeyin diyen arkadaşlardan birini atadılar. Yönetim kurulu üyesi olduğunda bu arkadaş bizim partinin üyesi değildi. Bir yıllık emeği, hiçbir katkısı olmayan adamlar görev aldı. Ben bu partiyi çoluk çocuğa bırakmam. Yeni üyelerimiz var burda. Eskiden kapılarımız kapalıydı. Herkes kendine göre delege ağası olacaksa, benim bir delegem yoktur. Ben siyaseti böyle yaptım. 8 genel başkan değiştirdim. Hiçbir genel başkana atama için dilekçem olmadı. Sizin yüreğinizden çıkmışım, vereceğiniz temsili görevle sizi çok iyi temsil edeceğim. Emeklerinizi zayi etmeyeceğim. Parti içi ön seçimlerle demokrasiyi daim kılacağız. Bağımsız iradeyi bir bilinçle, bir yürekle 13 Mayıs’ta kimseye bağlı olmadan bu partiye emeği olmayan insanalara oy vermeyiniz. Benim vicdanımın sesini taşıyan, partinin kütüphanesi olan bir Ali Özcan bulacaksınız bende arkasında yönetime girmezsem namerdim”dedi.

Yorumlar kapalı.