Hedef Chp İktidarı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP 34.Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena stadyumunda 17-18 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

CHP Mİlletvekili Adayı Murat Kapan kuraltayda birlik ve beraberliğin kazanacağını ifade ederken Kapan şöyle devam etti.

Kapan; ”Türkiye’nin çevresinde gelişen sıcak olaylar, iç siyasi gelişmeler ve CHP içerisinde meydana gelen etkenler göz önüne alındığında daha da önem arz eden bu Büyük Kurultayın Halkımıza, Partimize hayırlı olmasını diliyorum.

Tüm İl, İlçe ve Belde örgütlerimizin çoşku içerisinde bu Büyük Kurultaya katılmaları yönünde davet çağrımızı yeniliyorum, hem Partimizin, hem Türkiye’nin buna ihtiyacı var.

Kurultay sonrası oluşacak parti içi birliktelik ve dayanışma Cumhuriyet Halk Partisinin tüm kademelerine, Örgütlerimize ve sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na taze bir güç katacakdır. Bu da partimizi yaklaşan yerel seçimlerde büyük başarılara ve Genel seçimlerde ise tek başına iktidara taşıyacak yegane bir güç olacaktır.

CHP Örgütlerimiz tartışma, ayrışma görüntüleri ile değil, birlik ve beraberlik içerisinde Güçlü Örgüt, Güçlü CHP imajıyla Halkımıza güven verecektir. Mutlaka her Kurultay önemlidir ama gerçekten şu anda içinde bulunduğumuz duruma bakınca yapılacak 34. Olağan Kurultay CHP içinde, Halkımız içinde, Türkiye içinde ayrı bir önem arz ediyor. Bu tarihi sorumluluktan CHP yüzünün akıyla çıkacak ve tüm Türkiye’nin umudu olacaktır.

Bu Kurultayda 187’si MYK, PM, YDK üyesi ve Milletvekili, 1095’i İl Kurultay delegesi olmak üzere toplam 1282 delege oy kullanacaktır. Parti yöneticilerimize, Delegelerimize ve katılacak tüm örgüt emekçilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi en iyi şekilde göstereceğimizden en ufak kuşkum yoktur. CHP Türkiye’nin umududur, Halkımızın güvencesidir.

Güzel ve anlamlı bir söz vardır hani;
“Ne zaman bu Vatan düşse dara, bir Kemal çıkar ortaya”
İşte Mustafa Kemal Atatürk, işte Kemal Kılıçdaroğlu…
Bir kez daha tekrarlıyorum, Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelecek ve Türkiye rahat bir nefes alacak” dedi.

Yorumlar kapalı.