Başkan Zengin Engelliler Kampını Ziyaret Etti

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin Maltepe Engelliler Yaz Kampı’nı ziyaret etti.

İki yıldır gelenek haline gelen Küçükkuyu’daki tatilde kendilerini bu yıl da yalnız bırakmayan Başkan Zengin, engelli vatandaşlarla birlikte eğlenceli vakit geçirdi. Bu yıl Maltepe Engelliler Meclisi’nin talepleri üzerine tatil köyünde yedi engelli odası, lobide bir adet engelli tuvaleti, bedensel engelliler için denize rampanın yapılması ve ikramların üç öğün açık büfe olarak verilmesinin tüm engellileri memnun ettiğini gören Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Her şey siz Maltepeliler için” dedi.

Maltepe Belediyesi’nin ulaşım, konaklama, yeme-içme organizasyon hizmeti ile gerçekleşen kamp katılımcıları Başkan Zengin’e çok mutlu olduklarını dile getirerek teşekkür ettiler. Maltepe Belediye Başkanı Zengin, engelli düzenlemelerinin olağanüstü bir durum olmadığını, her vatandaşın eşit haklara sahip olması için çalıştıklarını ifade ederek, “İki yıldır düzenlediğimiz yaz kampı ile biraz olsun engelli vatandaşlarımıza moral vermek, onların da gönüllerince tatil yapabileceğini göstermek istedik. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak tahmin edildiği kadar zor değil, biraz farkındalıkla yeni düzenlemeler yapılabilir. Biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz, umuyoruz ki sorumluluğu bulunan tüm kurumlar da engelleri ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları yapar.” diye konuştu.

Maltepe Engelliler Meclisi üyeleri ve görevliler eşliğinde 43 engelli ve refakatçileri, toplam 90 kişi ile Çanakkale Ayvacık İlçesi Küçükkuyu Beldesi “Yeşil İda Tatil Köyü”nde yapılan Maltepe Engelliler Yaz Kampında Down sendromlu, C.P, işitme ve konuşma, görme, bedensel engelli, hafif zihinsel engelli, M.S, şeker ve böbrek hastası engelli vatandaşları yolculuk ve kamp süresince iki hemşire takip etti.

Bir haftalık kampta engelliler spor ve yüzme aktiviteleri, sinema gösterileri, çeşitli eğlenceler, Altınoluk’un tarihi köyünde sabah kahvaltısı, çarşı ziyareti ve kampın son gecesi yakılan kamp ateşi ile unutulmaz bir tatil coşkusu yaşadılar.

Yorumlar kapalı.