Ak Parti ve Has Parti

Abone Ol
Daha Fazla

Siyaset’ te ‘sağ’ ın en büyük problemlerinden biridir parçalanmışlık.Türkiye ‘de nerden bakarsanız bakın %70 ‘tir sağın oy oranı .Türk siyaset tarihinde bu oran, parçalanmışlıktan dolayı hiç bir zaman yakalanamamıştır.Türk siyasetinin yenilenme ve yeniden şekillenmeye başladığı bu süreçte ”bu bütünleşme” çok büyük önem kazanmış oldu. Ak Parti ve Has Parti ‘nin birleşmesi

Yeni Türkiye ‘nin inşaası yolunda alınan mesafeleri, kazanımların korunması ve demokratikleşme ile özgürlükler alanında yeni hamleler gerçekleştirebilmesi için, ayrıca; Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve iktisadi alanda bölgesinde ve dünya siyasetinde daha etkili olması, iç’te ve dış’da Türkiye’yi hak ettiği yere taşıma adına ilkeler doğrultusunda aynı ideali taşıyan kadrolarla bütünleşmenin en doğru ve en akılcı yol olacağı muhakkaktır.Gün ; kuvvetlenme ve birlik olma günüdür. Bu kuvvetlenmeyi engelleyecek her adım ve hareket ulaşmamız gereken coğrafyalara gidişimize engel olacaktır.Oysa bizimm acelemiz var. Erdoğan Türkiye’yi bir yere götürüyor. Orası 90 yıl önce bıraktığımız yer.

Birileri bu çağrıyı kendi siyasi beklentileri açısından olumlu bulmayıp panik ve öfke içinde karşı bir tavır takınabilir. Bunlar geçmişten gelen ağır eleştiri ve sivri dil alışkanlıkları yüzünden ve bu kişilerin ”bütünleşme”de kendilerine yer bulamıycakları endişesi içinde olduklarını gösteren febri ve ferdi davranışlarıdır.
Türkiye’nin yeni bir fidanı çınar yapmaya vakti yok.Türkiye’nin bulunduğu coğrafya ve sahip olduğu tarihi dolayısı ile hızla tüm insanlarını bütünleştirerek ve bir binanın tuğlaları gibi sıkı sıkıya birbirine bağlayacak adımlara ve adamlara ihtiyacı var. Tarih bizden bunu bekliyor. Afganistan-Pakistan- Irak- Suriye ve Yemendeki kardeşlerimiz bu birlikteliği bekliyor.

Sadece Ak Parti ve Has Parti değil aynı dünya görüşüne sahip milletine ve ülkesine hizmet aşkıyla dolu muhafazakâr partilerde bu ”bütünleşme” dışında kalmamalı. SP ve BBP ‘de kendilerine ”bütünleşme” çağrısı geldiğinde bu fırsatı kaçırmamalıdır.Bu partiler, kendi tabanlarının sesine kulak vermedilidir.Unutulmamalıdır ki; bu çağrılar sonucu başlayacak ” bütünleşme” Has Parti ‘nin yanında SP ve BBP ‘sinin ‘de katılımlarıyla siyasetin merkezinde hem ”Saadete” erilmiş hemde ” Büyük birlik” sağlanmış olacak.Şayet; bir siyasi parti gerçekleri görüp gereğini yapmaz ise çok uzun yıllar ktidara gelme şansı olmadığı gibi ayakta ve hayatta kalma şanslarıda olmaz.

Unutulmamalıdır ki, yenilendikçe, genişledikçe çözüm üreten olabilirsiniz. Çözüm ürettikçe güven kazanır, ümit olur kitleleri harekete geçirebilirsiniz. Siyasetin dönüştürdüğü etkisi doğrultusunda özgüven ve cesaretle hareket edilirse ” bu” bütünleşme” güçlü ve büyük Türkiye yolunda Türkiye ‘nin gelecek yıllarında büyük bir şansı olur.Bu gerçek artık görülmeli ve bu gerçekler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Yorumlar kapalı.