Kaymakam Ahmet Okur Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Verdi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından her yıl geleneksel hale getirilen Şehit Yakınlarına ve Gazilerimize verilen iftar yemeği, bu sene Küçükyalı Pinhan Restorant’da gerçekleştirildi.

Maltepe Kaymakamı Ahmet OKUR’ un ev sahipliğini yaptığı iftara, 220 şehit ve gazi yakını, eski İstanbul Milletvekili Özlem Piltanoğlu, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Av.Kamil Barkır, Mhp İlçe Başkanı Metin Dağıstan, İl Genel Meclis Üyesi Erdoğan Akkaya, Cesur Kılıç, Maltepe’deki kamu kurum müdürleri, Muhtarlar ve Maltepe Sosyal Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti üyeleri katıldı.

Salona gelişinde masaları tek tek dolaşan Kaymakam Okur, ailelerimizle yakından ilgilenerek ihtiyaç taleplerini mutlaka kendilerine iletmelerini rica etti.

Maltepe Kaymakamı Ahmet OKUR iftar programında yapmış olduğu konuşmada, şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize “her zaman yanınızdayım” mesajı verdi. Konuşmasında “şehit aileleri ve gazilerimizin bu milletin her zaman baş tacı olduğunu belirterek. Bizler bir aileyiz, sizlerin devlet olarak da millet olarak da her zaman yanındayız ve bundan da büyük onur duyuyoruz.” dedi.

Okur, ayrıca 12 Temmuz da yasalaşan ve halk arasında torba kanun olarak adlandırılan 6353 sayılı “Bazı Kanun ve Khk de değişiklik yapılmasına dair Kanun” hakkında bilgiler verdi. Bu yasa ile şehit ve gazi ailelerine tanınan “kamu da ikinci iş hakkı, şehit ailelerine gayrimenkul hibelerinde sunulan ayrıcalıklar, ücretsiz ulaşım hakkı ve faizsiz konut kredileri” hakkında ailelerimize bilgiler veren OKUR, gerekli müracaat ve yönlendirmeleri kendilerinin bizzat yapacağını belirtti.

Program sonrası ailelerimize bayram hediyeleri verilerek ayrıca ihtiyaçlarının karşılanması için de notlar alındı.

Yorumlar kapalı.