Maltepe Belediyesi’nden Spor Camiasına İftar

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi’nin İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Birliği üyelerine verdiği iftar yemeği Büyükbakkalköy Yeşil Cennet Tesisleri’nde verildi. İftar yemeğine Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’de bizzat katıldı.

Özel bir menünün hazırlandığı iftar yemeğinde konuşma yapan Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca şunları söyledi. Böylesine önemli ve özel bir günde spor camiasını bir araya toplayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Maltepe’deki spor kulüpleri çok şanslılar. U-13’ten U-19’a kadar spor kulüplerimizin otobüs araç tahsisini belediyemiz karşılamaktadır. Burda bulunan diğer ilçe spor kulübü temsilcilerimiz bizi kıskanacaklardır. Ama Maltepe’de böyle. Bu destek kulüplerimizin bir yükünü hafifletiyor. Ayrıca bu güzel günlerde evlerimize şehit haberleri geliyor bizlere acılar yaşatıyorlar. Bilsinlerki biz bir ölür, bin doğarız. Bu vatanı kimse bölemez. Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Boşnağıyla bir bir aileyiz. Bu ailenin ahengini kimse bozamaz” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin yaptığı konuşmasında; ”Spor camiasıyla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Maltepe’de spora yatırımlarımız devam ediyor. Başıbüyük sahasıyla ilgili sorunu çözdük. Gerekli yerlerle görüşüp, ortak noktada buluştuk. Keza Gülsuyu sahasında da sona doğru gelindi 1-2 aya kadar ihaleye çıkacaktır. Dere izale hattını düzenledik. Şimdi Altta otopark üstte de çim sahanın olacağı tesisleri hizmete açmak için çalışıyoruz. Maltepe’de birlikte daha çok şeyler başaracağız. Bize inananları mahçup etmeyeceğiz.” dedi.

İftara katılanlar arasında; Maltepespor Başkanı Nuri Erkoç, Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Gülsuyu, Meclis Üyesi Muhammed Ali Çavuşoğlu, işadamı Azmi Oktay, Nursan Selçuk, Başkan Yardımcısı Nimet Karabulut, Meclis Üyesi Adem Kaya, muhtarlar, CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, gazeteciler ve amatör spor kulübü başkan ve temsilcileri

İFTARDAN NOTLAR:

* İftara katılanlara Ahmet Hulusi imzalı ”Allah İlminden Yansımalar ve Kuran-ı Kerim’in Çözümü” adlı 500 kitap dağtıldı.

* Belediye Başkanı Zengin’e spor camiasına katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

* Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi Fikret Erkaya ve ekibi davetlilere doyumsuz müzik ziyafeti sundular.

* İftara Erkaya ile birlikte ünlü sanatçı İbrahim Erkal’da eşlik etti.

* Başkan Zengin Gülsuyu Sahası ilgili açıklamalarından sonra Gülsuyusporlu davetliler başkanı alkışladılar.

* Bu yıl düzenlenen iftarlar arasında en donanımlı iftar olması gözlerden kaçmadı.

Yorumlar kapalı.