Gazeteciler Başkan Altınok Öz’ü Ziyaret Ettiler

Abone Ol
Daha Fazla

OLAY GAZETESİ Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Tükek, PRESTİJ GAZETESİ Genel Yayın Yönetmeni Murat Barış ve KLASHABER GAZETESİ Genel Yayın Yönetmeni Bayram Şahin, Kartal Belediye Başkanı ALTINOK ÖZ’ü makamında ziyaret ettiler.

Yaklaşık 1,5 saat süren ziyarete Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Enif Yavuz ve Özel Kalem Müdürü Zeynep Karaş’ta katıldı.

Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Öz ”Seçime hazırız. Tüm vaadettiğim projeleri hayata geçiren bir insanın iç huzurunu yaşıyorum” dedi.

240 MİLYON DOLARLIK 3 AYRI PROJEMİZ VAR

Kartal Belediye Başkanı Altınok ÖZ ”Seçim beyannamemde Kartal halkına vaadettiğim tüm projeleri yerine getirdim. buna ilave olarak 3 ayrı projede 240 milyon dolarlık proje pakedimiz var. Bu konuda latyapı ve projelendirme çalışmaları hala devam ediyor. Umarım seçime kadar bunları da Kartal halkıyla paylaşırız. Bu yatırımların neler olacağı konusundaki sorumuza Başkan Öz”Engellenebilir” gerekçesiyle cevapsız bırakırken, Altınok Öz işlemler tamamlandığında ilk size açıklayacağım.

2020 OLİMPİYATLARINA HAZIRLANIYORUZ

Kartal Belediye Başkanı Altınok ÖZ ”Türkiye 2020 olimpiyatlarına ev sahipliği yapmak isteyen bir ülke yelken sporlarının yapılabileceği bir parkura sahip değil. Fakat Aydos’tan esen rüzgar Dragos ve Adalar’a doğru uzanan sahilde en kuvvetli Kartal’dan hissediliyor. Bu konuyu uzmanlarıyla etüt ederek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne naklettik. Sayın Kadir Topbaş çok olumlu bakarak lejantlara bu alanın yelken sporlarının yapılabileceği bir alan olarak işlettirdi. Planlara işlenen bu alan için projelendirme çalışması başlattık. Dragos’ta birde mendirek çalışması başlattık. Uluslararası yelken sporlarının yapılabileceği Adalar’ı da içine alan doğal bir parkuru da içine alan bu projeyi de Kartallılara kazandırmak için çalışıyoruz. Kartal her anlamda bir cazibe merkezi haline getirmeye çalışıyoruz.

NEVŞEHİR VE ADALAR’DAKİ TESİSLERİMİZDEN
KARTALLILAR YARARLANACAK

Başkan Öz ”Adalarda kiraladığımız plaj ve kamp yeri Kartallılara hizmet veriyor bende bundan büyük keyif alıyorum. Nevşehir Türkiye’nin yeni turizm merkezi oluyor orada Kartal’ın bir tesisi olması onur verici bir durum Böyle bir tesisi Kartal’a kazandırdığımız için asla pişmanlık duymuyorum. Bu tesislerden Kartallıların yanısıra personelimizde istifade edeceklerdir” dedi.

Sohbetimiz sırasında kendisininde oruçlu olduğunu ifade eden Altınok Öz Ramazan ayı ile ilgili şunları söyledi. Öz ”Böylesine önemli günleri bende önemsiyorum Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza iftariyelikler ve çeşitli bölgelerde iftar açmak için gerekli yerleri hazırladıklarını ifade etti.

KARTALSPOR’A 24 BİN KİŞİLİK STADYUM KAZANDIRACAĞIZ

Kartal Belediye Başkanı Altınok ÖZ ”Kartalspor bizim gözbebeğimizdir. Kartalspor Anadolu Yakası BANK ASYA 1.Lig’inde temsil eden tek takımdır. Dolayısıyla Kartalspor’u değerlendirirken, Anadolu Yakası spor severlerinin ihtiyaçları gibi görmekteyiz. E-5’in üzerinde milli emlak’a ait bir alanda 24 bin kişilik stadyum projemiz var. Tüm görüşmeler olumlu seyrediyor. Bu projeyi gerçekleştirdikten sonra Kartalspor’un önemli bir ihtiyacını da gidermiş olacağız. Halkın bana veridği yetki ve sorumluluğunda farkında olarak Kartalspor’u sosyal, kültürel hayatı ve şehri büyütmekle yükümlüyüm. Ben olaylara bu açıdan bakıyorum. benim için makam ve mevkinin hiç ehemmiyeti yoktur. Ben Altınok Öz’üm inandığım değerler uğruna her türlü savaşı veririm.

Yorumlar kapalı.