Cemil Ekşi’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Cezaevinde 63 gün kaldıktan sonra tahliye olan Cemil Ekşi, CHP liderini ziyaret etti.

Bir süre önce tutuklanan ve 63 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Tuzla – Orhanlı Belediyesi’nin eski Başkanı; CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Cemil Ekşi, CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ekşi, Kılıçdaroğlu’na ”Kaldığım yerden devam edeceğim. Partimin hizmetindeyim. Görev bekliyorum” dedi. Kılıçdaroğlu yapılan görüşmede, belediye başkan adayları için önemli mesajlar verdi.

2008 yılına ait Sayıştay raporlarının incelenmesi sonrası tutuklanan ve 63 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Cemil Ekşi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu genel merkezde ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren görüşme sırasında, Cemil Ekşi, operasyonun neden yapıldığını ve hangi gerekçeyle tutuklandığını anlattı. Tahliye sürecine ilişkin bilgi de veren Ekşi, ”Bu süre içinde partim hep yanımda oldu. Milletvekillerimiz ziyaretime geldi. Size de ilginiz için teşekkür ediyorum” dedi.

Cemil Ekşi’nin İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yaptığı siyasi faaliyetleri yakından izlediğini belirten Kılıçdaroğlu ise, ”Bölgedeki başarılı çalışmalarınızı biliyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, görüşme sırasında ”Tutuklanma sürecinin siyaseten geliştiğinin farkındayız” ifadesini kullandı.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINA MESAJ

2009 yılında Tuzla Belediye Başkan Adayı olan seçimi 400 oy farkla kaybeden Cemil Ekşi ise bu sözlerin ardından, ”Kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Partimin emrindeyim ve görev bekliyorum” dedi. Yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul’da başarılı olması için elinden gelen her türlü katkıyı sağlayacağını belirten Ekşi, ”İstanbul’un tüm bölgelerinde örgütle birlikte çalışmalara devam edeceğim” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise yerel seçim üzerine gelişen sohbette, ”Seçimde İstanbul’dan büyük başarı bekliyorum. Herkes 24 saat çalışacak. Belediye başkan adaylarını bazı yerlerde ön seçim, bazı yerlerde ise kamuoyu araştırmasıyla belirleyeceğiz. Hak edenler emeklerinin karşılığını mutlaka alacak” dedi. Kılıçdaroğlu görüşme sırasında Cemil Ekşi’ye güvendiğini de söyledi. Ekşi, Kılıçdaroğlu’nun ardından, cezaevinde kaldığı süre içinde kendisini ziyaret eden genel başkan yardımcıları ile milletvekillerine de giderek teşekkür etti.

Yorumlar kapalı.