Libya Bingazi Belediyesi Maltepe Ak Parti’yi Ziyaret Etti

Abone Ol
Daha Fazla

Ak Parti İlçe Başkanlığı’na Libya Bingazi Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri ziyarette bulundu. Gelen heyeti makamında ağırlayan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Kamil Barkır ilçede ki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Öğlen saatlerinde Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulunan, Libya Bingazi Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri Maltepe’ de ki çalışmalar ile ilgili Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Kamil Barkır’dan bilgiler aldılar.

Gelen heyet ile yakından ilgilenen Barkır Pazartesi günü hizmete açılacak olan Kadıköy- Kartal metro hattı ve Sahil Onrojman sahası ile ilgili bilgiler verdi. Barkır, Kadıköy- Kartal arası çalışacak olan ve günde 1 milyon 500 bin yolcu taşıyacak olan Metro ile ilgili olarak ” Kadıköy-Kartal arası çalışacak olan Metro hizmete girdiği zaman insanlarımız 26 dakika gibi çok kısa bir zamanda bu mesafeyi gidebilecekler. Metro’nun diğer önemli özelliği ise dünyanın en kısa zamanda bitirilen ve üstün teknoloji ile donatılmış bir tünel olması.

Diğer yandan Sahil yolunda başlatılan projede ise yaklaşık 1 milyon 200 bin metra karelik bir alan doldurularak yeni sosyal alanlar elde edilecek. Bu alanın üzerine vatandaşların gezebilecekleri, eğlenebilecekleri ve en önemlisi aileleleri ile birlikte güvenli bir şekilde vakit geçirebelecekleri bir yer olması. Bu kadar alanın deniz üzerinden elde edilmesinin nedeni ile eğer karada böyle alanı kamulaştırmak suretiyle elde etmeye çalışmış olsaydık. Bu kamulaştarmaya hiçbir belediyenin gücü yetmezdi” dedi.

Önce Metro sahasını gezen Bingazi Belediyesi heyeti gezisi sırasnda Metroya olan hayranlıklarını gizlemeyediler. Teknik özellikleri ile ilgili de bilgiler alan hayet Maltepe’den Metro’ya binerek Kozyatağı’na kadar seyehat ettiler. Daha sonra karşı istikametten Maltepe’ye dönen heyet bu seyahatleri ile Metro’ya binen ilk yabancı heyet olma özelliğini eldi ettiler.

Daha sonra Sahil dolgu alanına giden Libyalı heyet sahanın mühendislerinden teknik bilgiler aldılar. Yaklaşık 4 saat süren incelemenin ardından Bingazi Belediyesi heyeti Büyükşehir Belediyesi’nde kendileri için verilen iftara katılmak üzere yola çıktılar.

Yorumlar kapalı.