Kartal Belediyesi, düzenlediği etkinlikle Can Yücel’i andı.

Abone Ol
Daha Fazla

Ünlü şair ve yazar Can Yücel, ölümünün 13. yılında Kartal Belediyesi tarafından anıldı. Kartal Ekolojik Pazar Eğitim Çadırı’nda “Can Baba’yı Anıyoruz” adıyla düzenlenen etkinlikte, “Sözcükler Can Yücel’i Özler” adıyla Yücel’in hayatından kesitlerden oluşan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Can Yücel’in şiirleri, Kartal Belediyesi Sanat Yönetmeni Erdal Yıldırım ve Tiyatro sanatçısı Cenan Çamyurdu tarafından seslendirildi. Süren etkinlikte, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Simay Bodur’un “Türk Toplumunda Can Baba” adıyla gerçekleştirdiği sunumda, Yücel’in anılarına, sanat kişiliğine yer verildi. Sonrasında Taner Özsoy’un solistliğinde Anadolu Ekspresi grubu sahne aldı.

Can Yücel’i anmaya gelen çok sayıda kişi, Anadolu Ekspresi gurubunun seslendirdiği eserleri, şiirleri hep bir ağızdan söyledi. Etkinlik sonunda Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Fügen Mavi ve Gülseren Böyüktaş tarafından Anadolu Ekspresi Grubu üyelerine ve tiyatro sanatçısı Cenan Çamyurdu’na katılımlarından dolayı çiçek hediye edildi. Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.
KARTAL BELEDİYESİ DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLE CAN YÜCEL’İ ANDI

Yorumlar kapalı.