Cemil Ekşi: ”CHP Tuzla’yıda İstanbul’uda kazanacaktır.” 2012

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi 2009 Tuzla Belediye Başkan Adayı Cemil Ekşi İstanbul ve Tuzla gündemini değerlendirdi. Gazetemizin sorularını yanıtlayan Cemil Ekşi: “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde kamuoyunda karşılığı olan, örgütün ve halkın benimsediği adaylarla İstanbul’da yerel seçimlere girecektir. Bu seçimlerin galibi İstanbul’da da Tuzla’da da Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Sayın Kadir Topbaş’ın yaptıkları da yapamadıkları da ortadadır. İstanbul’un tarihi ve nostaljik fotoğraflarına baktığımız zaman siluetinin nasıl değiştiğini, kent rantının nasıl bireylerin eline geçtiğini fotoğraf farklılıklarından anlayabiliriz.

Tuzla’da da çok az bir oy farkıyla kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi örgtü kırgınlıkları, dargınlıkları iktidar partisine devrederek CHP kenetlenecek ve halkın iktidarı CHP çatısı altında hem İstanbul’da hem Tuzla’da gerçekleştirilecektir.” dedi.

Cemil Ekşi ile Tuzla gündemine dair bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte o söyleşi.

Sayın Ekşi, İBB BELEDİYE BAŞKANI Sayın TOPBAŞ ve TUZLA BELEDİYE BAŞKANI Sayın ŞADİ YAZICI nın yaptıkları ve yapacaklarını söyledikleri projeler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Aslında yapılanlara teşekkür ederiz. Fakat baktığımızda seçim sırasında verilen vaadlerin bir çoğu hala hayata geçirilemedi.Çok konuşuluyor ama ortada bir şey yok.

Seçimden önce Metro Tuzla’ya gelecek dendi. Tuzla ya raylı sistem için düğmeye bastık dediler. Oysa yapılanı bile TUZLA ya ulaştıramadılar. Metro KARTAL a kadar geldi. Tuzla üvey evlat muamelesi gördü. Bu sonuç TUZLA BELEDİYESİ nin yani ŞADİ YAZICI nın başarısızlığıdır. Halk kandırıldı.
Türkiye nin en büyük parkını yapıyoruz diyorlar. Şelale parkı yapmaya çalışıyorlar. Bir taraftan yapıp bir taraftan yıkıyorlar. Şelale Park 50 trilyon vurgundur. Bu dolgunun ve harfiyatın kime ve kimlere gittiğini açıklayamıyorlar. Cemil EKŞİ soruyor 50 trilyonluk döküm sahasının parası kimin cebine gitti? Belediyeye girişi var mı?

Tuzla da Kooperetiflerin sorunları çözülmeye çalışılırken belirli mahallelerde planlar neden yapılmıyor? Acaba Arsalar elde değiştirildikten sonramı yapılacak? Arsaları kimler topluyor?
İstanbul’un trafik problemi var, İBB belediye başkanı TV lerde deniz ulaşımına önem vereceğiz diyor. Ancak Tuzla İskelesi cafe oluyor, neden Tuzlalı hemşehrilerimiz deniz ulaşımından faydalanamıyor?

Göl projesi ne oldu. Birbirlerine bir sürü ödüller verdiler göl projesi için. Yirmi bin ağaç ektik dediler nerede ağaçlar gören var mı. Göl kuş cenneti olacak diye televizyonlara çıktılar ama ortalıkta ne kuş ne balık var. 4 yıl geçti Tuzla da ne değişti? Değişim belli, belli insanlar zengin oldular. Halk yerinde sayıyor.

Marina da son durum ne? 4 yıl oldu hep gündemde ancak ortada hiçbir şey yok. Un fabrikasının olduğu yerde yüksek yoğunlukla Otel planlanmış. Elbette İlçemizde Otel olmalı. Fakat İçmeler trafiği yine karmakarışık olacak, yoğunluk artacak.

Tuzla artık bir çöplük oldu. Tuzla’nın adı felaketlerle ve pis kokusuyla anılır oldu.
Seçim yatırımı olarak Ayazmayı düzenleyip, Rumelilere vereceğini her fırsatta beyan eden Belediye başkanı, istediğinde, istediğine yer verebiliyor. Örneğin; Belediyenin nikah salonunun yanındaki tesis. Ancak ayazmanın durumu ortada. Bir şey daha ilave etmek istiyorum. Seçim zamanı hergün gazete çıkaran ve kapıların altından gazete atanlar neden şimdi ortalar da yoklar. Cemil EKŞİ yine dimdik burada sevenleriyle ve halkıyla beraber ama seçim zamanı ortaya çıkanlar ortalıkta görünmüyorlar.

Tuzla da bir sürü problem varken Tuzla’nın malum gazetesi, çağdaşlığı, solculuğu, devrimciliği kimseye vermeyenler, AKP li belediye aleyhine bir satır yazı yazamıyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde TUZLA yı ve İSTANBUL u kazanacağız. Seçimleri alacağız. Yapılan haksızlıkların ve zulümlerin hesabını halkımız, milletimiz soracak. Halkımıza güveniyorum. Bu saltanata artık dur demenin zamanı çoktan gelmiştir ve geçmiştir.

Sayın EKŞİ, bizimle birlikte olduğunuz ve zaman ayrdığınız için teşekkür ederiz. Size ve ekibinize başarılar dileriz.

Bende sizlere çok teşekkür ederim. Düşündüklerimizi halka ulaştırmamızda yardımcı olduğunuz için. Çalışmalarınız da tarafsız ,dürüst ve gerçekçi olduğunuz için de ayrıca tebrik ederim. Sizlerede iyi yayınlar iyi çalışmalar.

Yorumlar kapalı.