30 Ağustos Zafer Bayramının 90. Yıl Dönümü Kartal’da Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yıl törenleri Kartal’da kutlandı.

Sabah saat 09:00’da başlayan törenlerde Kartal Kaymakamlığı, Kartal Belediyesi ve Garnizon Komutanlığının çelenkleri konulduktan sonra İstiklal Marşı ve saygı duruşu gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra resmi tören sona erdi.

KARTAL BELEDİYESİ ZAFER BAYRAMINI FENER ALAYI VE KONSER İLE TAÇLANDIRDI

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün talimatı ile Zafer Bayramı ve Şehitler Haftası belediyenin düzenlediği etkinlikler ile taçlandırıldı.

Akşam fener alayı ve saygı yürüyüşü yapıldı. Daha sonra Kartal meydanında Volkan Konak’ın konseri ile Zafer Bayramına yakışır etkinlikler gerçekleştirildi.

Törenler ile ilgili açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz şunları söyledi.

“30 Ağustos Zafer Bayramının 90. yılı ulusumuza yakışır şekilde kutlamamızın onurunu yaşıyoruz. Büyük taaruz ile başlayan ve Türk ulusunun kurtuluşuna vesile olan 30 Ağustos Zafer Bayramı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ulusumuza özgürlük ve bağımsızlığı kazandırmıştır. Bu özgürlük ve bağımsızlık yolunda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanları pahasına Şehit olan Aziz Milletimizin Evlatlarını Rahmet ve Minnet ile yad ediyoruz. Mekanları Cennet, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” dedi.

Yorumlar kapalı.