Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Merkezi eylemciler tarafından işgal edildi – 2012

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Merkezi 4 kişi olduğu sanılan eylemciler tarafından işgal edildi. Parti içerisinde parti çalışanlarının da olduğu CHP Merkezinde eylemcilerin barikat yaptığı gözlendi. Emniyet teşkilatını binaya girmek için geniş güvenlik önlemleri aldı.

Yaklaşık 3 saat süren eylem güvenlik güçlerinin müdahalesi ile sona erdi.

Eylemin sona ermesi ile birlikte parti binasından çıkartılan işçiler parti üyelerinin saldırısı ile karşılaştı. Saldırıya güvenlik güçleri biber gazı ve cop ile müdahale ettiler. Daha sonra eylemcileri bağdat caddesi üzerinde bekleyen polis aracı ile ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldüler.

İlhan Yıldırım, Cemal Genceldi, Serhat Yurtseven ve Mahmut Gürkan kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle bu eylemi yaptıklarını ifade ettiler.

Daha sonra parti binasını önünde açıklama yapan CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı ise duruma tepki göstererek ” Maltepe Belediyesi önünde yapılan eylem sadece taşeron işçi eylemi değildir. Bu eylem bazı kişiler sebeblerden dolayı yapılmıştır. İşçi arkadaşlar için gereken girişimleri yaptık. Birkaç tanesini belli yerlere başlattık. Ama malesef tamamen bitiremedik. Bunlar sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin ceya belediyenin meselesi değildir. Sorumluluğun önemli bir kısmıda içeride eylem yapan arkadaşlarımızdadır. Eğer amaç şov yapmaksa bunu yapmaya çalışıyorlar.

Eğer bu taşeron işçi meselesi ise diğer işçi arkadaşlar nerede demek ki bu taşeron işçe meselesi değil. Herkes aklını başına alacak. Ekmek derdi olan insanların yanında bizler her zaman varız. Ama şov yapan ve kendisini işçi zanneden insanların yanında olmayacağız”dedi.

Yorumlar kapalı.