Cahit Durhan "Maltepespor Partiler Üstüdür"

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Cahit Durhan ”Maltepe halkı Maltepespor’a her zaman sahip çıkmalıdır. Maltepespor hepimizin ortak paydasıdır. Maltepespor’un başarısı çocuklarımızın gelecek nesillerde daha iyi yetişmesinin altyapısı olacaktır” dedi.

Durhan, Prestij Gazetesi ve Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamasında Maltepe, Maltepespor ve İnşaat sektörü hakkında bilgiler verdi.

Yirmi yıldır Kadıköy’de ticaret yaptığını ifade eden Durhan, iki yıldır da Maltepe’de konutlar inşaa ettiğini ifade etti.

Bir tarafının Bingöl’de bir tarafının da Diyarbakır’da olduğunu söyleyen Durhan, ”Bağdat Caddesi’nde hizmet veren Diyarbakırlılar Vakfı’nda yöneticilik yapıyorum. Burda üniversite öğrencilerinin eğitimlerine katkılar sunuyoruz. Destek verdiğimiz öğrencilerden gelen başarı haberleri bizleri daha çok destek olmaya itiyor” dedi.

Maltepespor’un başarısı için yönetim kurulunda görev aldığını ifade eden Durhan ”Maltepespor’a Maltepe’deki işadamı arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine davet edildim. Şu an Maltepe’de oturuyorum ve iş yerimde şimdi Maltepe’de olduğu için Maltepespor’un içinde seve seve bulundum.

Sezon öncesi İyi bir kamp döneminden sonra açılış maçımızda Sakaryaspor’u iyi bir oyunla 3-0 yenerek Maltepeli spor severlere güzel bir futbol izlettirdik. Stadımıza daha çok seyirci çekmeliyiz. İstanbul Anadolu Yakası’nda Fenerbahçe’den sonra en büyük stada sahibiz. Biz stadımızı her maç doldurmalıyız. Maltepe’de bu potansiyel var. Bu yönde çalışmalar yapmalıyız. Ailece destek olmak lazım. Takıma katkı sağlamak için bilet almalıyız. Stadladan şiddeti yok etmeliyiz. Bizim seyircimizin geçmiş dönemlerde Mavi Bayrak aldığını ve tezahüratlarıyla takımımıza ciddi destekler sağladığını biliyoruz.

Yönetim kurulumuzda her görüşten insan yer alıyor, bu çok güzel bir oluşum. Hepimizin tek gayesi Maltepespor’un başarısıdır. Altyapıda evlatlarımız yetişiyor. Futbol camiasına yeni yetenekler kazandırmak için altyapımızda var gücüyle çalışıyor.

Bir inşaatçı olarak Maltepe Belediyesi’nde her hangi bir zorlukla karşılaşmadım. Diğer belediyelerle de çalışıyorum, fakat Maltepe Belediyesi bu konuda hızlı bir iletişim ağıyla bizlerin sorunlarını kolaylıkla çözüme ulaştırıyorlar. Bu konuda çalışan personeline ve başkana teşekkür ediyoruz.

Hazırlanmakta olan ”Kentsel Dönüşüm Yasası” ile ilgili de bir müteahhit gözüyle açıklamalarda da bulunan Durhan ”Önümüzde çok sıkıntılı bir süreç yaşayacağız gibi geliyor bana. Türkiye’de inşaat sektöründe gelinen nokta gözler önündedir. Dünyayla yarışacak durumdayız. Her türlü estetik tasarımlı binalarımız dünyada örnek gösteriliyor. Şimdi Kentsel Dönüşüm Yasası’yla piyasaya yeni yeni müteahitler, inşaat firmaları türeyecektir. Mutlaka devlet bunun önüne geçmelidir. Şu süreçte bile günde 15-20 arsa, konut sahibi evini yeniden yapılandırmak için bizlerin kapısını çalıyorlar, bu konuda bizlerden fikir alıyorlar. Yeni müteahhitlerin türemesiyle bu işler arap saçına dönecektir. Tedbir alınması gerekiyor” dedi.

Yorumlar kapalı.