Durmak Yok Önergeye Devam

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Ak Partili meclis üyesi Muhammed Ali Çavuşoğlu geçtiğimiz hafta kendi inşaatında ve kendi tapulu alanında kalaslar bulundurduğu gerekçesi ile Maltepe Belediyesi zabıta ekipleri tarafından çevre kirliliği yaratmaktan dolayı cezaya mağruz bırakılmıştı.

Verdiği önergeler ile Maltepe Belediye yönetimini zor durumda bırakan Muhammed Ali Çavuşoğlu bugün de verdiği önergeler ile Maltepe Belediyesini zor durumda bırakıyor.

İşte o önerge

Ak parti grubumuzun mavi tenisle alakalı verdiği ilk önergesinde bu konuyla alakalı ilk sözümüz şu olmuştu; Öncelikle herkes bilsin ki hiç kimse spor alanına ve spor merkezlerine karşı olmaz.Ancak kanun dışı bir uygulama varsa o zaman spora gençlere,halka atıfta bulunarak bu kılıfla yanlışı doğru yapamayız demiştik.
-Sırasıyla geçen süreçte yaşananları hatırlatırsak;

-Mavi spor kulübü derneği bu alanı kiralamak için Kızılay a baş vuruyor ve başvuru Kızılay’ın yönetim kurulu toplantılarında görüşülerek bu alanın mavi tenis spor kulübüne kiraya verilmesi ret ediliyor..Bu konuyla alakalı Kızılay a baş vurduğumuzda bu bilgiyi alabilirsiniz.

-Başvurunun reddedilmesinden 1 ay geçmeden bu sefer, Maltepe belediye si Kızılay a başvuruyor ve yeri Kızılay dan 15.000 TL’ye kiralıyor. Ve bu kiralamadan 1 ay geçmeden yer yapılan ihaleyle Mavi spor kulübü derneğine kiraya veriliyor ve bu ihale konusunu ve sürecini AK parti grubu olarak bir çok kez soru önergesi vererek sorguluyoruz.bu kayıtlarda mevcuttur.

-BU bölge sit alanında çivi bile çakamazsınız. Ama ne yazık ki bu işin çivisi çıkmıştır.

-Sit alanında ve plansız bölgede kalmasına rağmen Kızılay dan kiralanan bu alan üzerinde, Kızılay da yapılan kira kontratın da özel şartnameye de muhalefet edilerek kaçak yapı yapılmasına tüm Maltepe’nin bildiği üzere Maltepe belediyesi tarafından göz yumulmuştu.

Ama bu durumun en önemli yanı, şimdi bir tespitte bulunacağım Mavi tenisin daha hafriyatı zamanında belediye başkanımızın Maltepe olmadığı 3 günde başkan vekilliği görevi bir başka yardımcısına veriliyor ve bu belediye başkan vekili hafriyatın derhal durdurulması için talimat veriyor.Ve beraberinde ki bir belediye başkanı ve müdürle hafriyat alanına giderek bu kaçak inşaatı durduruyor.Ve ondan itibaren belediyede işler karışıyor.Belediye başkan yardımcısı bu duruma direnerek başkan vekili kaldığı süre içinde kaçak inşaatı durduruyor.

Sonrasında belediye başkanı görevine döndüğü zaman, kaçak inşaat çalışmaları tekrar başlıyor ve bunu takip eden zaman içinde ilgili başkan yardımcısı kaçak inşaat’a koyduğu tepki ve durdurmadan dolayı görevinden alınıyor.

-Ve sürecin en başından beri bu kaçak inşaatı durdurmak için işlem yapmaya giden imar müdürlüğü ekipleri devamlı engelleniyor. Ama müdürlük direnerek kaçak inşaat sahasına giderek inşaatı imar kanunun 32. ve 42.maddelerine muhalefetten gerekli işlemleri uygulayarak sit alanında kalan kaçak inşaatı mühürlüyor.mühürlüyor.

Sonrasında ne oluyor biliyor musunuz?

-Maltepe belediyesi imar müdürü kaçak inşaatı yapan müteahhit firmanın yetkilileri tarafından sözlü müdaheleye maruz kalıyor.

Nerede peki?

Belediye başkanının makamında.bunu Maltepe meclis üyeleri olarak nasıl kabul edebiliriz?bunu Maltepe halkı olarak nasıl kabul edebiliriz?

Maltepe de sit alanın da plansız ruhsatsız projesiz kaçak olarak yapılan yapıya müdahele etmek isteyen imar müdürüne Maltepe ilçesine bu sıkıntıları yaratan firmanın yetkilileri tarafından başkanın makamımda sözlü müdehale ediliyor.bu bilgiyi nerden mi biliyorum?

Bu bilgiyi CHP eski ilçe başkanı sayın Haluk Özsaracında katıldığı bir toplantıda ilgili firmanın yetkilisinin mavi tenis konusu açıldığında kendinden emin istediğimi yaptırırım edasıyla Dragos konakları yapıldı bende bu tesisi yapacağım bunu göreceksiniz kiptaş yapıyorda ben neden yapamayacakmışım o imar müdürüne başkanın yanındayken söyledim bu benim hakkım sen işine bak,sen git Kiptaşı Dragos konaklarını durdur.bende meclis üyesi olduğumu ve mavi tenis ile alakalı önerge verdiğimi söyleyince önce biraz şaşırdı ve sonrasında aynı cümleleri bana da söyleyerek mekanı basının da şahit olduğu şekilde sinirli bir şekilde terk etmiştir.bu tartışmaya CHP ilçe başkanı orda bulunması münasebetiyle şahit olmuştur.kendisinden bu tartışmanın teyidini alabilirsiniz.
Ve ne acıdır ki bir süre sonra imar müdürü görevinden alınıyor.bunu hangi vicdan kabul edebilir.sırf birileri rant elde edecek diye Maltepe’nin göbeğinde sit alanında plansız bölgede ruhsatsız kaçak yapılaşmaya bu zihniyet göz yumacak yıllardır bu belediye de görev alan çoluk çocuğu rızkı için çalışan personelinizi ateşe atacaksınız.ben bu zihniyeti Maltepe halkının vicdanına havale ediyorum.

Bu işletme kaçak,ruhsatsız yapılıp bitirildikten sonra işletmeye açılıyor,ama işletme ruhsatı yok.Ama çalışmaya devam ediyor. Sonrasında idealtepe sahilde kaçak yapılan bir yapıyla beraber mavi tenis ilgili başkan yardımcısı tarafından süreç içinde tam 5 kez durdurulup mühürleniyor.Sonrasında tahmin ettiğiniz olay gerçekleşiyor.Bir gece operasyonuyla zabıta müdürlüğü ilgili başkan yardımcısından alınıyor ve başkana bağlanıyor..peki bunu neyle hangi gerekçeyle izah edeceksiniz?.konunun dışında ama 65 yaş üstü sağlık ihalesini gördüğü luzüm üzerine belediye başkanının bu konuyla alakalı ulusal görsel medyaya çıkıp anlatmasından bir gün önce iptal etmesinden hemen sonra sağlık müdürlüğünün ilgili başkan yardımcısından apar topar alındıktan sonra belediye başkanına bağlanıp ihalesinin süratli bir şekilde kamuoyuna hissettirmeden yapılmasını nasıl açıklayacaksınız?

Siz Maltepe halkına ve ilçesine ihanet ediyorsunuz.

Bu zihniyet AK parti gurubuna ve şahsıma önerge veriyor diye önergemin hemen ardından işyerime zabıtaları göndererek gözdağı vermeye çalışmıştır. ancak bula bula 1,5 metre küp keresteye çevre kirliliği cezası kesmiştir.bu ceza onların utanç benim övünç kaynağımdır.personelini Maltepe’de furya gibi bir mantar gibi devam eden kaçak yapılara gönderemeyen bu zihniyet bunları deşifre eden meclis üyesi şahsımı taciz etsede buradan şunu açıkça söylüyorum ellerinden geleni ardına koymasınlar bizim gocunacak yaramız yok olmadığını hiçbir şey bulamayınca kestikleri çevre cezasından kendileri de gördüler.Maltepe halkının sesi olarak bu meclis kürsüsünden Maltepe’nin kanayan yaralarına kangren olan kaçaklarına yolsuzluklarına Maltepe halkının temsil edildiği bu kürsüden her zaman değineceğiz ve asla bundan vazgecmeyeceğiz. bu aciz zihniyet bir şeyi asla unutmasın ki yaptıkları yolsuzlukların kaçak yapı yapanların yanlarına asla kar olarak kalmayacak bunların hesabını bu millete vermeyeceklerini sanıyorlarsa çok büyük yanılgı içindedirler. AK parti grubu olarak bu işlerin peşini bırakmayacak ve kararlı bir şekilde takipçisi olacağız.Maltepe halkına karşı gaflet içinde bulunanlar Maltepe halkına sorumlu oldukları koltukların hesabını mutlaka bir gün verecektir.Kanun önünde de bu dosyaların takipçisi olacağız.

bunların ötesinde;

-Mavi tenisin Maltepe ilçesine maliyeti nedir diye baktığımızda yada sorduğumuzda şunları görürüz.
1.Maltepe tarihine karabir leke olarak geçmiştir.

2.Maltepede , Başıbüyük, Gülensu, Gülsuyun da Esenkentte kentsel dönüşümü beceremeyenlerin rantsal dönüşüme geçiş noktası olmuş,hala rant dönüştürücülerin üssü konumunda olmaya devam ederek artçı rant hareketlerinin başlangıcına öncülük etmiştir.

3.Mavi tenis süreci,Maltepe halkına,Maltepe ilçesine ve Maltepe halkının temsil edildiği belediye meclisine ve meclis üyelerine yapılan büyük bir hakarettir.

4.Mavi tenis süreci, Maltepe halkını rencide etmesinin yanında Maltepe halkına ve ilçesine onuruyla, şerefiyle hizmet etmeyi amaçlayan samimi,dürüst,ahlaklı belediye personelimizi zor durumda bırakarak içinden çıkılmaz bir hale sürüklemiş,bir çok belediye personeli kendini ifade edemez hale gelmiştir.

5.Mavi tenis süreci Maltepe belediyesini yöneten yönetim kadrosunun Maltepe’ye, Maltepe halkına ve Maltepe belediye meclisi ve üyelerine olan tepeden bakış açısının görünmesine vesile olmuştur.

6.Mavi tenis belediye başkanının YÖNETTİĞİ ilçesinin insanına değil, İKAMET ettiği ilçesinin insanına özel hizmet olarak sunulan proje olarak da Maltepe ‘nin tarihine KARA BİR LEKE olarak geçmiştir. Mavi tenis kulubü derneğinin geçmişini ve üye profilini incelediğimizde KADIKÖY’Ü görürsünüz.

7.Mavi tenis, halkçı zihniyetin ötesinde kendilerini sözde AVAM olarak gören bir yönetimin ürünüdür.

8.İştahları kabaran leş kargalarının ilçemizdeki sayıları artmıştır.

9.Maltepe ilçesini yönetenlerin seçilmişlerin ötesinde atanmışlar olduğunu açıkça göstermesinin yanında ne acıdır ki atanmışların seçilmişlerin atamalarının karar vericileri olduğunu Maltepe’ye halkına göstermiştir.
Soruma geçmeden önce Cumhuriyetimizin Kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesinden bir alıntıyı hatırlatmak istiyorum.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.Millet fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

SORULAR

1.Herhangi bir tarihte Kızılay kira kontratına muhalefetten dolayı sözleşmeyi fesh ederek,bu alanı büyükşehir belediyesine devreder ve bu alana büyükşehir belediyesi tıpkı İdealtepe sahilde yapacağı gibi tüm Maltepe halkının kullanabileceği bir sosyal tesis yapar ise buna tepkiniz ve bakış açınız nasıl olur?

2.Mavi tenisin Maltepe belediyesine kira borcu 314.412 TL ‘dir.avi tenis bu bedeli ödemez ise ne yapmayı düşünüyorsunuz?

3.Mavi spor kulübü derneğinin Maltepe belediyesine kira borcu 314.412 dir.Dernek,bu bedeli aylardır ödememektedir.tahliye işlemlerini ne zaman başlatmayı düşünüyorsunuz?

4.Kira sözleşmesinde kefil varmıdır?

5.Kızılay ile yapılan kira kontratına ve özel şartnameye göre belediye bu alanı b.h.a olarak alt kiracıya kira verebiliyor ama alt kiracının devir yetkisi yok,iflas durumunda bu bedeli kimden tahsil edeceksiniz?

Yorumlar kapalı.