Cumhuriyet Halk Partisi 89.Yıl Dönümünü Maltepe’de Kutladı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 89.Kuruluş Yıldönümü Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Maltepe Meydanı’nda da kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan CHP MAltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı " Ülkemizin içinde bulunduğu durum gözönüne alındığında sayın genel başkanımızın ve partimizin aldığı karar doğrultusunda bu tören şölen havasında değil sadeve sade bsir kutlama havasında yapılmasına karar verildi.

Genel Kurmay Başkanı’nın da dediği gibi herşey ortada ve herşey belli Ülkemizin bu acılı günlerinde, bizler bu acılı günlerimizde Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partililer olarak bunun bilincindeyiz, ve bu nedenden dolayı sadece ve sadece Atatürk anıtına çelenk koyuyoruz. Bu partiye gönül vermiş tüm partilililerimizin bu güzel günlerini kutlar nice 89 yıllara dilerim" dedi.

Taksim’deki törenin ardından Maltepe’de düzenlenen törene katılan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, ise yaptığı konuşmasında hükümete yüklendi Salıcı " 89 yıl önce bizim kurmuş olduğumuz ülke çağdaş, medeni, savaştan yeni çıkmış ve ülkesini refaha kavuşturmak isteyen bir ülkeydi. bugün itibarıyla komşuların hepsiyle savaş ortamında olan hatta bir komşusuna saldırmak üzere olan bir ülke ile karşı karşıyayız. Ve bu ülkeyi yönetmeye çalışan bir iktidar ile karşı karşıyayız. 12 Haziran seçimlerinde yüzde 50 oy almış olabilirler. Son 1 yılı göçünüzün önünden geçirin arkadaşlar. Özellikle son 3 aydun bu yana hergün şehit haberi geliyor. Bu iktidar bu ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. 89 yıl önce bu partiyi kuran irade 2013 yılında yerelde 2015 yılında ise genel seçimlerde bu ülkenin kaderine el koymak zorundadır. Eğer biz 89 yl önce gösterdiğimiz iradeyi tekrardan göstermezsek ülkenin gideceği yol malesef yol değildir.

Bu ülke sadece anayasasında yazılı birkaç madde ile yönetilebilir bir ülke değildir. Demokratik, Laik ve Sosyal bir hukuk devleti olarak temem insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkan bir iktidar ile yönetilmek zorundadır. Atatürk’ün düşüncelerine en çok sahip çıkan kişi bu düşünceyi iktidar yapmak isteyen kişidir. Kendisine en devrimci diyen kişi o devrimci düşüncelerini ülkede iktidar yapmak için çalışan kişidir. Dolasıyıyla Cumhuriyet Halk Partısı’nda bir beraberlik günüdür. Biz önümüzde ki ilk seçimde başarılı olup, Atatürk Anıtına binlerce kişi gelerek çelenk koyacağımız ve 90. yılımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağımız şehit haberlerinden dolayı düğünlerin ve resepsyonların ertelenmediği bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz." dedi

Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin ve başkan yardımcılarının katılmadığı törene; CHP Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, Meclis Üyesi Başar Özmen, ilçe örgüt yöneticileri, partililer, CHP Milletvekili Adayı Murat Kapan, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ümran Köksüz’de katıldı.

Yorumlar kapalı.