Maltepe Diyabet Vakfına 3.Taciz

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe belediyesi hukuken yenemediği diyabet vakfını çeşitli bahane ve entrikalar ile tacize devam ediyor.
Bugün sabah saatlerinde Maltepe Belediyesi yol yapım amirliğine ait araçlar ile diyabet vakfı ana girişin kumlar ile kapatan çalışanlar yan tarafa da çimento torbalarını yerleştirerek diyabet vakfı girişini kapattılar.
Diyabet vakfı yetkilileri emniyete giderek yapılan uygulama ile ilgili şikayetçi oldular ve Maltepe Belediyesine suç duyurusunda bulundular.
Sabah saatlerinde vakıfa gelen gelen diyabet hastaları kapı önü kapatılmasını ”Kamera şakası gibi” ve çok komik ifadelerle değerlendirdiler.
Hastaların kimisinin muayene, kimisinin randevu, kimisinin de tetkikleri vardı.
Saatler 12:00’ı gösterdiğinde belediyeden bir grup gelerek ana kapı girişindeki merdivenleri balyozlar ile kırmaya başladılar.
Diyabet vakfına çıkmayaçalışan hastaları da uyaran işçiler ”yukarıya çıkmayın orada mahsur kalırsınız. Çünkü biz buraya duvar öreceğiz” dediler.
Maltepe Kaymakamlığına suç duyurusunda bulunan diyabet vakfı yetkilileri bu tacizlere anlam veremediklerini belirttiler.
Daha sonra telefon ile gelen emir üzerine işçiler olay yerinden uzaklaştılar.
Alınan bilgilere göre vakıf yöneticileri Cumhuriyet Halk Partisi eski genel başkanı Deniz Baykal’a ulaşarak ondan yardım istediler.
Deniz Baykal’da Mehmet Sevigen’i arayarak ”Bu Zulmü Durdursunlar” talimatını Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e ulaştırdı haberleri yayıldı.

Yorumlar kapalı.