CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU KARTAL’DA

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Barışa Çağrı Mitingi’nde konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Balyoz kararları için ağır konuştu: Silivri’de hakim var, savcı var, mahkeme var, adalet yok” dedi.

Kartal’da düzenlenen ”Barışa Çağrı” mitinginine katılan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de adaletin olmadığını, kime sorulursa sorulsun herkesin kabul edeceğini söyleyerek, ”Bu yargılama sistemiyle, siyasi otoritenin emrine verilen bu yargı düzeniyle bu ülkede adalet olmaz” dedi.

Oslo’da kapalı kapılar ardında görüşmeler yapıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu bir konuşmasında ”PKK ile masaya oturduğumuzu söyleyenler şerefsizdir” ifadesini kullandığını belirterek bu görüşmenin halka anlatılması gerektiğini söylediğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Kartal’da düzenlenen ”Barışa Çağrı” mitinginde coşkulu kalabalağıa seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri’de adalet ve yargının olmadığını söyleyerek, ”Mahkeme var, hakim var, savcı var, karar var ama adalet yok. Adaletin olmadığı yerde hukuk yok. Bizi o mahkemelerle yıldıracaklarını, korkutacaklarını, barışı engelleyeceklerini sanıyorlar. İstedikleri mahkemeyi, istedikleri yargıcı getirsinler, bizim vicdanımız onu kabul etmiyor. Onlar yargıç, o mahkemeler de mahkeme değil” dedi.

AKP iktidarının göreve başladığı 2002 yılında sıfır terör olduğunu ifade ederek ” 2002 yılıında halkın huzuru vardı terör yoktu bugün gelinen noktada ise hergün şehit haberi ile uyanıyoruz. Türkiye adeta ”kan gölü”ne döndü” dedi.

Balyoz davasında çıkan kararlarını da Kartal’da değerlendiren Kılıçdaroğlu, ”Vicdanını siyasi otoritenin emrine verene yargıç denmez. Silivri’de hakim var, savcı var, mahkeme var, adalet yok” diyerek tepkisini dile getirdi.

Adaleti sağlayacak partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu vurgulayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin özgürlükten, eşitlikten, sağlıklı büyümeden yana olduğu ifadelerine yer verdi.

Kartal Meydanında binlere seslenen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti ” ”Türkiye’de nereden gelirse gelsin her türlü darbeye karşıyız. Bunu bir köşeye yazacağız. Halktan büyük bir güç yoktur. Onu da bir köşeye yazacağız. Ama bir ülkede adil yargılama yoksa, kişileri alacaksınız, içeri atacaksınız, savunma hakkı vermeyeceksiniz, bunu kabul etmiyoruz.

Özel yetkili mahkemeleri kabul etmiyoruz. Bizim inancımız şudur; varsa suçlu cezasını çeker, adalet içinde çeker. Ama adaleti alıp çöp sepetine atacaksınız, ondan sonra bu ülkede adalet arayacaksınız. Bunu kabul etmiyoruz. Adalet, kutsal bir kavramdır, üzerine titrenmesi gereken bir kavramdır. Onu yüceltmemiz gerekir. AKP iktidarı, adalet kavramını da çöp sepetine attı” dedi.

Dün akşam saatlerinde ”BARIŞA DAVET” mitingine onbinler katıldı. Katal Meydanını dolduran kalabalık ilk olarak gurup Gündoğarken Katal halkını coşturdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’u meydana gelirken kendisine ulaşmak isteyen partililerin arasında ezilme tehlikesi atlatı. Aracından inmesinin ardından kendisini karşılayan basın mensuplarının sorularına yanıt vermeyen Kılıçdaroğ’u cevap bekleyen sorularını kürsüden cevapladı.

”BARIŞA DAVET” mitinginde Kartal halkına seslenen Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ”Sevgini barışın özgürlüğün herşeyden önemlisi hoşgörünün en yüksek olduğu Kartal’a hoşgeldiniz. Bizim sloganımız ‘Kartalı Seviyoruz’ bizim sloganımız ülkemizi seviyoruz, bizim sloganımız ülkemizin yedi bölgesini seviyoruz ama içindekilerle. bir yerel yönetici olarak sayın genel başkanım, parkların adı şehit adlarıyla doldu, caddelerde aynı şekilde, artık parklarda caddelerde ve sokaklarda özgürlüğün barışın, ağaçların ve yeşilin adı olsun. Şehitlerimizin adı olmasın diyoruz. Buna katkı verdiğiniz için size teşekkür ediyorum”dedi.

Yorumlar kapalı.