Nazif Kara Ölümsüzleştirildi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Esnaf Kefalet Kredi Kooparatifi kurucu başkanı merhum Nazif Kara’nın adı Balıkesir Gönen’de yaptırılan “Nazif Kara Engelsiz Yaşam Evine” verildi.

Balıkesir Gönen’de yapımı süren “Engelsiz Yaşam Evi” Nazif Kara ismi verilecek.

Merhum Nazif Kara ölümsüzleştirildi.

Engelsiz Yaşam Evinin adı “Nazif Kara Engelsiz Yaşam Evi” olarak değiştirildi.
Konu ile ilgili bilgi veren Karalar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kara gazetemize şu açıklamalarda bulundu.

ARAZİ TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİNE AİT

“Mülkiyeti sakatlar derneğine ait olan Evi Balıkesir Gönen’de bulunan 4000 metre kare olan üzerine kurulacak engelsiz yaşam Evi 150 oda, 600 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

İNŞAATIN TÜM GİDERLERİNİ KARALAR ŞİRKETLER GRUBU KARŞILAYACAK

Mülkiyeti Türkiye sakatlar derneğine ait olan “NAZİF KARA ENGELSİZ YAŞAM EVİ” inşaatının kaba inşaatı tamamlandı. İnce işçiliğine başlanılan “NAZİF KARA ENGELSİZ YAŞAM EVİ” 2013 yılı içerisinde hizmete açılacak” dedi.

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YAKINDAN İLGİLENİYOR

Balıkesir Gönen’de yaptırılan “NAZİF KARA ENGELSİZ YAŞAM EVİ” inşaatı ile yakından ilgilenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Avrupa’nın en büyük engelsiz yaşam Evinin yapımını her aşamasından yakından ilgileniyor.

Diğer yandan engelsiz yaşam Evinin herhangi bir sorun ile karşılaşmaması konusunda Cumhurbaşkanının eşi Hayrunnisa Gül hanımefendi de desteklediklerini belirttiler.

Karalar şirketler grubu yönetim kurulu başkanı Kadir Kara merhum Nazif Kara adına yaptırılan “NAZİF KARA ENGELSİZ YAŞAM EVİ”nin yapımında bizleri yalnız bırakmayan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül hanımefendiye, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz’a, Balıkesir Valisi Ahmet Turan’a, Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak’a, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’a ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum dedi.

Yorumlar kapalı.