Chp Maltepe Belediye Meclis Üyesi Ömer Lütfü Somun Mavi Teniste Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin Yanlış Yaptı Ama…

Abone Ol
Daha Fazla

Chp Maltepe ve Anakent Belediye Meclis Üyesi Ömer Lütfü Somun ”Mavi Teniste Maltepe Belediye Başkanı yanlış yapmıştır ama” diyerek Maltepe Belediye meclisinin 1 ekim 2012 günkü oturumuna damgasını vurdu.

Ak partili belediye meclis üyesi Muhammed Ali Çavuşoğlu’nun mavi tenisin KANUNSUZ VE DERHAL İPTAL EDİLMESİkonusunda verdiği önergeye cevap verirken ilginç bir tesbiti de ortaya çıkartmış oldu.

Somun kürsüye gelerek yaptığı konuşmada şunları söyledi.

”Mavi tenis kulübünün Maltepe Belediyesinden kiralanmadan önceki (2006) yılında yapılan bir sinsiliğin devamının sonucudur. O zaman iktidarda Ak Parti vardı.

Bölge idare mahkemesinin yeşil alandan, plansız alana geçmesi konusunda verdiği kararı fırsat bilerek alel acele yapılan bir planlama neticesinde (mahkeme kararı beklenmeden) o sinsi zihniyetin devamını da aynı zihniyet parti değiştirerek yapmıştır.

O bölgede yapılanlar yanlıştır. Kaçak yapıldığı doğrudur. Ancak o sinsi zihniyetin Ak Parti ile başladığını ve mevcut belediye başkanı ile devam ettirildiğinin bir neticesidir” dedi.

Böylece ilk kez Maltepe Belediye Başkanının bir kanunsuz yapılaşmanın içerisinde olduğu yine bir Chp Belediye Meclis üyesi tarafından dile getirilmiş oldu.

Yorumlar kapalı.