Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Tahsin Özdemir 6.Kez Mahkeme Kararı ile Göreve İade Edildi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı MustafaZengin tarafından sürekli görevinden alınan Başkan Yardımcısı Tahsin Özdemir, 6. kez mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

CHP’nin 2009 yılında Maltepe’de seçimleri kazanmasının ardından, Belediye Başkanı MustafaZengin, 2005 yılından beri Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tahsin Özdemir’i Başkan Yardımcılığı görevinden alarak, uzmanlık kadrosuna atadı.

Mahkemeye başvuran Özdemir, mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Kısa süre sonra bu görevinden alınan Özdemir, bu seferde Kültür veSosyalİşler Müdürlüğü’ne verildi.

Bunun için de dava açan Özdemir, yine mahkeme kararıyla görevine iade edildi. Bir süre sonra Özdemir, Strateji geliştirme Müdürlüğü’ne atandı.

Yargıya başvuran Özdemir bir kez daha görevine iade edildi.

Kültür Müdürlüğü görevine atadı, mahkeme başvurun Özdemir, mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Yaklaşık bir ay sonra bu görevinden alınan Özdemir, Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne atandı, yargıya başvuran Özdemir yine görevine iade edildi.

Bir ay sonra buradan alınan Özdemir Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne atandı. Bunun için de dava açan Özdemir mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Tahsin Özdemir’insonolarak İstanbul 7. İdare Mahkemesi’ne açtığı dava da sonuçlandı. Mahkeme Özdemir’i bir kez daha haklı bularak Başkan yardımcılığı görevine iade etti.

Özdemir’e Kent Konseyi’nden sorumlu Koordinatör Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

Tahsin Özdemir, bu kararla, üç kez müdürlükler arası yapılan atamalarla ilgili, üç kez ‘de Başkan Yardımcılığı görevinden alınmasıyla ilgili altı mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Yorumlar kapalı.