Chp Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Adem Kaya İstifa Etti

Abone Ol
Daha Fazla

Chp Maltepe Belediye Meclis Üyesi Adem Kaya Meclis Üyeliğinden İstifa Etti.

Chp Maltepe Belediye Meclis Üyesi Adem Kaya Belediye meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Haberdeimza gazetesinin sorularını cevaplandıran Adem Kaya dün akşam BEYAZ TV’de yayınlanan Rasim Ozan Kütahyalı’nın yönettiği ADALET MASASI programında AK Partili meclis üyesi Muhammet Ali Çavuşoğlu’nun iddialarına cevap vermek yerine belediye meclis üyelerini, Chp genel merkezini suçlayan sözleri üzerine istifa ettiğini açıkladı.

Başkan Mustafa Zengin’in haddini bilmez konuşmalarına birileri dur demeli. Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde Chp’nin hırsızlık ile suçlanmadığını belirten Adem Kaya ”Chp’yi bu duruma düşürmeye hiçkimsenin hakkı yoktur” birileri bu adama dur demeli dedi.

Telefonla görüştüğümüz CHP Meclis üyesi Adem Kaya CHP’nin bu şekilde bir TV programında tartışılmasına tepki olarak dilekçe hazırladığını belirtti.

Adem Kaya “Belediye meclis üyesini suçlayarak bir takım şeyleri kapatmanın mantığı yok.

Neye kime dürüst görünmeye çalışılıyor.

Belediye meclis üyesi rüşvet almış diyorsun partine ihbar ediyorsun ancak öbür taraftan AKP belediye meclis üyesinin sorularına cevap veremiyorsun” dedi.

Kamera kayıtları için gizli kayıt iddiasının ortaya atıldığını belirten Kaya, “Önemli olan bu konunun hala göndemde olması.

Sayın başkanın bunları hiç bir şekilde gündeme dahi getirmemesi gerekiyor.

O zaman sen bunları sohbetlerde dile getiriyorsun.

O zaman gizli kayıt dayanağı anlamsız. Demek ki sen kendini kahraman ilan edip dost meclislerinde bunları anlatıyorsun.

Kendini dürüst ilan ediyorsun, yaptığınla övünç duyuyorsun. Öbür taraftan da parti genel merkezini zor durumda bırakıyorsun.

Yani en namuslu, en dürüst benim Maltepe’de benden başka namuslu dürüst yok. Maltepe’de ben hiç bir şeye müsaade etmem havası veriyorsun, ancak diğer tarafta yapmış olduğun icraatlar patlıyor.

Mahkemelere taşınıyor.

Dolayısı ile bu perdeyi kimse kapatamaz. Başkanın hatalarından dolayı CHP’nin bu duruma düşmesini ben kaldıramıyorum.

Benim ağrıma gidiyor” dedi.

Adem Kaya bir süredir ve en son televizyon programında yaşanan bu olaydan dolayı meclis üyeliğinden istifa etmeyi düşündüğünü ve dilekçesini verdiğini ancak henüz kabul edilmediğini ifade etti.

CHP’ ne bugüne kadar kimsenin hırsız demediğini ancak şimdi Maltepe’de bunun tartışıldığını belirten Adem Kaya, “Ben meclis üyesi olarak durmam.

Mücadelemi yine örgütümün içerisinde veririm. CHP çatısı altında olacağım.

Ancak belediye meclisinde olmayı düşünmüyorum.

Parti genel merkezi bir işlem yapmazsa meclise katılmayacağım ancak herhangi bir soruşturma yaparsa uyarıyı, cezayı verirse, Sayın Başkan Mustafa Zengin kendisi de kamuoyundan özür dilerse, aklını başına toplarsa durum değişir. Bu disiplin suçudur.

Parti içi organların Mustafa Zengin’e haddini bildirmesi gerekir. Sen buraların kıralı değilsin, tek tabanca değilsin.

Sen buraya bir yönetim anlayışıyla gelmişsin.

24 meclis üyesini adam yerine koyacaksın ve yapmış olduğun projeleri paylaşmak zorundasın.Yoksa önce fikri köseye sonra AKP’ye saldıracaksın.

Sonra meclis üyelerine saldıracaksın.

Belediye meclis üyelerine tek tek saldırmanın mantığı yoktur. Bu senin krallığını ilan eder” dedi.

Yorumlar kapalı.