Erzurum Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı Maltepe’de Açıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Erzurum’lular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Genel Merkezi Açıldı

Erzurumlu’lar vakfı genel merkezi sağlık bakanı Recep Akdağ’ın da katılımı ile Maltepe’de hizmete girdi.

Erzurum’lular vakfı genel merkezi olarak Maltepe’de faaliyete giren merkez bina 6 kattan oluşuyor.

Vakfın kendi mülkü olan binanın açılışına Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, İstanbul Milletvekili Belma Satır, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz,İstanbul eski Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Ilıcalı, İstanbul eski Milletvekili Mehmet Sekmen, Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Serdar Taflan, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, ünlü sanatçı Acun Ilıcalı, ünlü solist Yavuz Değirmenci, Tuzla belediye başkanı Şadi Yazıcı, Pendik belediye başkanı Salil Kenan Şahin, Kartal belediye başkanı Altınok Öz, Sancaktepe belediye başkanı İsmail Erdem, Chp Maltepe ve Anakent Belediye Meclis Üyesi Ömer Lütfü Somun, Maltepe eski belediye başkanı Fikri Köse, Sivil toplum örgütleri Prof.Dr. Bingöl Sönmez, İstanbul’daki Erzurum’lular vakıf ve dernek başkanları, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen, Erzurumspor efsane sporcuları Kürşat ve arkadaşları, 1500’ün üzerinde Erzurum’lu vatandaşlar katıldı.

VAKIF BİNAMIZ KENDİ MALIMIZ
Açılış töreninde bir konuşma yapan Erzurum’lular Vakfı Başkanı Süha Dengizek bugün Erzurum’lular vakfı tarihi günlerinden birisini yaşamaktadır.

Dernek yönetimi iş adamı, sanatçılarımızın ve belediye başkanlarımızın gayret ve emeklerini hizmete döndüğü bir gündür. Hepimiz doğduğumuz topraklara vefa borcunu ödemenin bahtiyarlığı içerisindeyiz.

İnşallah bundan sonra gelenler Erzurum üniversitesi, Erzurum’a hizmet vakfı gibi vakıflar kurarak Erzurum için bir araya gelmenin gerektiğini ”Doğduğu topraklara vefa borcunu” ödeme gayreti içerisinde olurlar.

Biz bugün gelecek nesillere gelecek kuşaklara hizmetin rotasın gösteriyoruz. Bizden sonrakiler de daha ileri seviyelere götürürler. Hayırlı uğurlu olsun dedi.

Yorumlar kapalı.