Maltepe Belediyesi Beyaz Tv Adalet Masası Gündeminde

Abone Ol
Daha Fazla

Beyaz TV’de yayınlanan Rasim Ozan Kütahyalı’nın moderatörlüğünde yayınlanan Adalet Masası programında Maltepe Belediyesinde yaşananlar gündeme getirildi.

Bu hafta Adalet Masası gündeminde yine Maltepe Belediyesi vardı. Programa Maltepe Ak Parti meclis başkan vekili Davut Yavuz, dövülen işçi İlhan Yıldırım ve Kamil Göktürk programda yer aldılar.

MAVİ TENİS KULÜBÜ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HATİCE ÜREL CANLI YAYINDA İTİRAF ETTİ

HATİCE ÜREL “RUHSATIMI ALMAYA ÇALIŞIYORUM”

Ak parti Maltepe Belediyesi meclis başkan vekili Davut Yavuz’un gündeme getirdiği “Mavi Tenis’in ruhsatı yok, imarı yok, işletme ruhsatı yok, yapı izni yok, üstelik 24 aydır kiralarını ödemiyorlar” iddiaları üzerine canlı yayına telefon ile katılan Mavi Tenis spor kulübü yönetim kurulu başkanı Hatice Ürel “Biz burada ruhsatımızı almaya uğraşıyoruz” diyerek alanın ruhsatsız olduğunu itiraf etti. Verilen tüm cezalar ile ilgili bölge idare mahkemesine dava açtıklarını söyleyen Hatice Ürel, Davut Yavuz’un işletme ruhsatınız da yok. Orada bir yangın olsa bunun hesabını kim verecek. Üstelik 24 aydır da kira ödemiyorsunuz demesi üzerine Hatice Ürel konuyu Başbakan’a taşıyacağın söyleyerek neden kira ödemedikleri sorusunu cevaplamadı.

Programa katılan Maltepe Belediyesi taşoren işçisi İlhan Yıldırım’da işçilerin yaşadığı süreci ve dövülme olayını canlı yayında gündeme getirdi.

Mavi Tenis ve işçilerin dövülmesi dosyasını ele alan Adalet Masası programına canlı yayına bağlanan gazeteci Sevgi Özdemir’de “Senfoni orkestrası ihalesine zincirleme ihaleye fesat karıştırmaktan sanık olan Prof.Dr.Mustafa Zengin ( Maltepe Belediye Başkanı )’nın yargılandığı davaya gittik. Orada belediye başkanı kolumdan ve omuzumdan çekerek beni de tartaklamıştır. Hatta bu konuyu gündeme getiren gazetecileri de mahkemeye vermiştir” dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın hazırlayıp sunduğu, Beyaz TV’de yayınlanan Adalet Masası programı haftaya da (18/10/2012) Maltepe gündemini masaya yatıracak.

Yorumlar kapalı.