Kartallı Kazım Anıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Kurtuluş Savaşı yıllarında, Anadolu yakasındaki Kuvayi Milliye örgütlenmesinde, Yahya Kaptan’a bağlı olarak savaşan Kuvayi Milliyeci Kartallı Kâzım (İbrahim Göleber) ölüm yıldönümünde Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. 2011 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılan Kartal Kâzım Meydanı’nda düzenlenen ilk tören, Kartallı Kâzım anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Törende Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartallı Kâzım’ın çocukları tarafından anıta çelenk bırakıldı.

Çelenk töreninden sonra kısa bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, milli mücadelenin önemine değinerek, “varoluşumuzun nedenlerinden biri şehit olan, milli mücadelede olanlardır. Merasimden sonra Kartallı Kazım’ın ailesiyle birlikte Kartallı Kazım’ın kabri başında dini görevimizi yapmaya gideceğiz. Kartallı Kazım’a, Kartallılara yakışır şekilde saygı gösterisinde bulunduk, katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum herkese saygılar sunuyorum” dedi.

Meydanda düzenlenen törenden sonra anma programı, Kartallı Kâzım’ın kabrinde devam etti. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartallı Kâzım’ın ailesi, Başkan Yardımcıları, akrabaları ve sevenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen anmada Kartallı Kâzım için dualar okundu. Anma lokum ve gülsuyu ikramıyla son buldu.

Yorumlar kapalı.