Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum STK’ları Vizyontürk’de Canlı Yayında Bir Araya Geldiler

Abone Ol
Daha Fazla

Vizyonturk tv’de her pazar yayınlanan Şair Zeynel Parmaksız’ın sunduğu ”YÖRELERİMİZ TÖRELERİMİZ” adlı yayını bu hafta ”SİNOP-KASTAMONU-ÇANKIRI-ÇORUM” illeri sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerine kapılarını açtı.

Maltepe Golden Country Serander cafede 250 sivil toplum kuruluşu önderi pazar sabahını canlı yayında kahvaltı ederek geçirdiler.

Şair Zeynel Parmaksız’ın sunumu ile başlayan YÖRELERİMİZ TÖRELERİMİZ programına Chp İstanbul İl Başkan Yardımcısı Tayfun İşbilen, Chp İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Chp İstanbul Milletvekili Kadir Kökmen Öğüt, Chp Sinop Milletvekili Engin Altay, Chp Maltepe Belediyesi ve Anakent meclis üyesi Ömer Lütfü Somun, Chp Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Demir, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Siyad Başkanı İsmail Kabakçı, Vizyonturk yönetim kurulu başkanı Cemil Ekşi, Vizyonturk Genel Yayın Yönetmeni Hasan Dağlı, Vizyonturk Yönetim Kurulu Üyesi Selim Ekşi ile 250ye yakın sivil toplum örgütü başkanı ve yöneticileri canlı yayında birlik ve dirlik mesajı verdiler.

Kürsüye gelen konuşmacılardan Chp Sinop milletvekili Engin Altay yaptığı konuşmada şunları söyledi.

”Ben Sinop’un bir evladı olarak ilimi temsil ediyorum. Sinop’lular kendi memleketlerini temsil eden bir belediye başkanları yok diye dövünmesinler. Siyaset kurumuna korkmadan hizmet vererek, saf tutarak, çalışarak, emek vererek siyaseti de hizmet aracı olarak görmeleri ile mümkün olacağına inanıyorum.

Hangi siyasi partiden olursa olsun, hangi akımda yer alırsa alsınlar benim hemşerilerim siyasi hayat içerisinde yer almalılar. Siyaset yapmaktan korkmamalılar.

Sorumluluk almadığımız hiçbir çalışmadan şikayetçi de olamayız. Bugün burada Sinop, Çankırı, Kastamonu, Çorum sivil toplum yöneticileri ile bir arada kahvaltı ediyoruz. Vizyonturk tv’de burada olanı biteni konuşulanı halkımıza naklediyor.

Bu organizasyonu düzenleyen, Sivil toplum örgütlerinin sesine kulak veren STK’ların oluşumunda bulunuyor olmaktan onur duyuyorum.

Herkese emeği geçenlere Vizyonturk yönetim kurulu başkanı sayın Cemil Ekşi’ye minnettarlığımı ifade ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Chp İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’da ”Yaşantım Urfa’da başladı. Konya ve Kastamonu’da devam eden hayat serüvenim uğuruna emek verdiğim, çalıştığım Cumhuriyet halk partisinden milletvekili olarak halkımın huzuruna çıktım ve onların helal oyları ile seçilerek karşınızdayım.

Hepiniz ve hepimiz siyaset ile uğraşmalıyız. Siyasete emek vermeliyiz, destek vermeliyiz.

Ülkemiz büyük ve önemli hizmetler ile çalışacaksa bu siyaset kurumunun başarıları ile mümkün olacaktır.

Sinop, Kastamonu, Çorum, Çankırı sivil toplum örgütlerine, onların cefakar başkanlarına, bugün bizi bir araya getiren anlayışa, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Vizyonturk 250 ayrı sivil toplum örgütünü bir araya toplayarak birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize vesile olduğu için Vizyonturk ailesine teşekkür eder en kötü günümüz böyle olsun” dedi.

Daha sonra kahvaltı programına katılan tüm sivil toplum örgütleri başkanları, sunucu Şair Zeynel Parmaksız’ın uzattığı mikrofona duygu ve düşüncelerini anlattılar.

Sanatçı Hasan Yılmaz, Cide’nin kızları, Bayram Kaya, Nurettin Kırbaç konserleri ile STK’lara özel bir şov sunuldu.

Yorumlar kapalı.