Cemil Ekşi Vizyontürk’de Açıkladı: Belediye Başkanı Olmak İstiyorum

Abone Ol
Daha Fazla

Chp Tuzla eski ilçe başkanı ve Vizyontürk yönetim kurulu başkanı Cemil Ekşi Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum bölgeleri STK temsilcilerine verilen kahvaltılı canlı yayıda mikrofona davet edildi.

Konuşmasına kendi siyasi yaşantısı ile ilgili bilgiler sunan Cemil Ekşi ”İstanbul ölçeğinde Karadeniz nüfusu %60’lara tekamül ediyor. Temsil noktasında %60 oranı göremiyoruz. Bunun sebebi siyasette etkin bir rol almamamızdan, siyasete emek vermememizden, siyasetten korkmamızdan kaynaklanmaktadır.

Bugün hala Kastamonu’dan, Sinop’tan, Çankırı ve Çorum’dan bir bakan yoksa bunun sorumlusu bizleriz. Siyaset kurumunda olmadığımız gibi temsil edilme noktasında da yokuz.

Hala Sinop’un, Kastamonu’nun, Çorum ve Çankırı’nın yolları 50 yıl öncesi Türkiye’nin izlerini taşıyor.

Siz siyasette yer almazsanız sizin siyasette olmamanızı değerlendiren gruplar ortaya çıkar. Böylece Sinop’tan, Kastamonu’dan, Çorum’dan ve Çankırı’nın yolları hala yapılmaz.

Kimsenin kölesi ve yönlendiricisi olmayın. Hangi siyasi düşüncede olursanız olun siyasetin içerisinde aktif yer alın. Kendi bölgenizden kendi insanlarınıza destek vererek hem bölgeye, hem ilinize, hem de ilçenize hizmet etmiş olun.

Ben 2 dönem Orhanlı belediye başkanlığı yaptım. Daha sonra Chp Tuzla ilçe başkanlığı daha sonra da Chp İstanbul il başkan yardımcılığı (ÖRGÜTLERDEN SORUMLU) yapmış bulunuyorum.

Şimdi önümüzde bir yerel seçim süreci başlayacak. Sizlerin de desteği ile ben belediye başkanı olmak istiyorum. İlçeme, bölgeme, insanlarıma desteğiniz ile hizmet etmek istiyorum” dedi.

Cemil Ekşi’nin canlı yayında söylediği bu sözler üzerine kendisi ile görüşen gazetemizin genel yayın yönetmeni Ahmet Tükek ”Bulunduğumuz nokta Ataşehir’e 500 metre, Maltepe’ye 3 km, Kadıköy’e 5 km’dir. Belediye başkanı olmak istiyorsunuz da adaylığı nereden düşünüyorsunuz? sorusu üzerine Cemil Ekşi örgütüm nerede istiyorsa orada. Benim için coğrafyanın hiçbir önemi yok” dedi.

Yorumlar kapalı.