Ak Parti Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Davut Yavuz Mona Liza ve Mona Roza İnşaatı İçin Başkanlık Makamına Önerge Sundu

Abone Ol
Daha Fazla

İktidara geldiğinizden beri eleştirdiğiniz bu arsa ile ilgili bir kuruş kamu zararı var mı?

Kamunun parası burada kullanıldı mı?

Biz devamlı sizlere ithamda bulunuyoruz. Kamu zararı ve Maltepe halkının paralarının çarçur edilmesi ile ilgili çarçur ediyorsunuz diyoruz. Siz burada kamunun parasından halkın parasından bahsedebilir misiniz acaba?

Ayrıca bu arsayı devamlı gündeme getiriyorsunuz. İktidara gelmeden önce de bu arsadan bahsediyordunuz. İktidara gelince ne yaptınız hani buna muhalefettiniz?

1/5000’lik planlara aykırı olarak imarlı yerleri yeşil alana almadınız mı?

Bu arsa ile ilgili imar uygulamasını yapmak yerine ilgili teknik biriminize talimat vererek bu arsayı seçimlerde iddia ettiğiniz gibi yeşil alana ayırmak üzere meclisimizden onaylanarak büyükşehire gönderemez miydiniz? Bunu neden yapmadınız?

Bunun yerine bu arsanın yol terki ve ruhsatlandırma işleri sizin başkanı olduğunuz encümenden ve müdürlüğünüzden yapılmadı mı?

Bu ruhsatlandırma işlemini neyin karşılığında yaptınız?

Biz sizin yaptıklarınızı kamu zararı var diye veya ihaleye fesat karıştırma iddiaları ile yargıya taşıyoruz. Mahalli idarelere suç duyurularında bulunuyoruz. Siz bizim hangi icraatımızı yargıya taşıdınız?

Bu yer ile ilgili açtığınız davalara sonra ne oldu?

İstanbul 4. idare mahkemesinde 2007/1865 eses nolu 6/11/2007 tarihli açılan yürütmeyi durdurma davasından haberdar mısınız?

Sonucu ne oldu? Yoksa bu dava takip edilmedi mi?

Takip etmeme gerekçesi harç ve mahkeme paralarımı idi?

Bizden istense yardımcı olurduk.

Yoksa vazgeçme gerekçesi başka konular mıydı?

diyerek soru önergesini başkanlık makamına sundu.

Yorumlar kapalı.