Muhittin Erden Chp Maltepe Belediyesi Başkan Aday Adaylığı İçin Talep Açtı

Abone Ol
Daha Fazla

Gerçek Gündem gazetesine açıklamalarda bulunan Maltepe’li il genel meclis üyesi ve grup saymanı Muhittin Erden Maltepe belediyesi başkan aday adaylığına talep açtığını açıkladı.

Chp İl Genel Meclis Üyesi ve Grup Saymanı Muhittin Erden Maltepe’deki tüm siyasi partilerden ilk aday adaylığını açıklayan isim oldu. Seçimlere 16 ay kala aday adaylığını açıklayan Muhittin Erden’e daha pek çok isim ekleneceği gelen bilgiler arasında.

En az 15-20 chplinin daha aday adaylık kervanına katılması bekleniyor.

CHP İl Genel Meclis Üyesi Muhittin Erden Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu söyledi.

1984 yılında SODEP’le başlayan parti üyeliğinden bugüne Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir nefer olarak yıllarca hizmet ettiğini söyleyen halen İstanbul İl Genel Meclisi Yönetimi’nde sayman olarak parti görevini sürdüren CHP İl Genel Meclis Üyesi Muhittin Erden önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

İl Genel Meclisi’nde ilçelere sağlık, spor ve eğitim tesisleri kazandırmak, yenilemek ve onarmak amacıyla çalışmalarını CHP İl Genel Meclis Grubu ile sürdüren Erden, “AKP İstanbul genelinde kendi belediyelerine yatırım yapmaya özen gösteriyor. Biz de sosyal projeleri kabul ettirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl bütçe komisyonunda görev yaptım. Köylüye verilen mikro kredinin % 400, 4 kat arttırılmasını sağladım. Bir çok eğitim kurumunun bütçeye girmesini sağladım. Girne Mahallesi’ne spor salonu yatırımını zorla koydurdum. Maalesef AKP, “Biz yapıyoruz” diyor” dedi.

Partide aktif olarak siyaset yapmaya başladığı günden beri hizmetten başka bir amacının olmadığını söyleyen Erden aday adaylığı ile ilgili şunları söyledi; Kariyer ve koltuk peşinde koşmadım. Bu nedenle yeniden bir talepte bulunmayacaktım. Fakat stratejik olarak koşullar adaylık konusunu düşünmeye sevketti. Ö ncelikle temsil ettiğim Kastamonu yöresi siyasetten uzak kaldı. Onları siyasete yakınlaştırmamız gerekiyor. Bunun yolu İstanbul’da en az iki ilçede Kastamonulu aday göstermekten geçiyor. CHP içinde aktif siyaset yapan Kastamonu sevdalısı çok az insandan biriyim. Burada bir zorunluluk doğdu. Ben de Maltepe’de yaşıyorum. Ancak Maltepe’den aday olabilirdim.

Bir başka konuda, CHP’de yurtsever, devrimci, demokrat ve Atatürkçü kimlikleri birlikte taşımak lazım. Bütün etnik kimliklere, yörelere sıcak olmak lazım. Kaynaşmak lazım. Adil olmak lazım. Güvenilir olmak lazım. Dürüst olmak lazım. Örgütün içinden gelmek ve karşılık bulmak lazım. Ama sonucunda alacağın görev konusunda yetkin olman lazım. Ben bu özellikleri taşıdığımı düşünüyorum. Fakat bunlar da yeterli değil. Son karar yine de parti örgütümündür.

Son olarak 10 Kasım dolayısıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andığını ifade eden Erden, tüm partililerin 10 Kasım’da üzerlerine düşen görevi yapmaları gerektiğini söyledi.

Kaynak : www.Gercekgundem.com

Yorumlar kapalı.