Zümrütevler,Başıbüyük,Gülsuyu,Esenkent Münübüs Durakları Sahile Taşındı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Merkez’de bulunan ve E-5’in üst bölgelerine hizmet veren minibüslerin durağının yeri değiştirildi. Minibüsler artık Maltepe Sahil Yolu üzerinde bulunan İDO iskelesi yanında hazırlanan yeni durakta hizmet verecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve hizmete açılan durakta minibüslerin toplu olarak durabilecekleri gibi sıra bekledikleri sırada ihtiyaçlarını giderebilecekleri sosyal bir tesis yapıldı. Bu tesis içinde dinlenme salonu, lavabo, çay ocağı ve mescit gibi alanlar bulunuyor.

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi, Ulaşım Komisyonu Üyesi ve Kartal Kamyon, Kamyonet Minibüs Şoförler Odası eski yöneticisi Mehmet Can Aslan Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan durak için teşekkür eteğini ifade ederek bazı eksik noktalar olduğunu bunların giderilmesi durumunda isabetli bir karar verildiğini ifade etti.

Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi, Ulaşım Komisyonu Üyesi ve Kartal Kamyon, Kamyonet Minibüs Şoförler Odası eski yöneticisi Mehmet Can Aslan konuşmasında “Öncelikle bu tesisi oluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etmek istiyorum. Bunun Maltepe’de ihtiyaç olduğu bir gerçekti. Maltepe de yan hatlarda çalışan 99 adet minibüs bulunmaktadır. Burada şimdi bu tesise ulaşmakta biraz güç olacak. Drama köprüsü, 2. İlkokul Caddesi, İnönü Caddesi ve Bağdat Caddesi’ne bağlantı noktasında bir trafik yoğunluğunun olacağı tekrar Feyzullah Caddesi üzerinden aşağıya inişlerde bir yoğunluk olacağı bir gerçek.

Bununla alakalı olarak alternatif yolların oluşturulması durumunda çok daha iyi bir hizmet verilmiş olacak. Onun dışında şoför arkadaşların tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri dinlenebilecekleri bir sosyal tesiste düşünülmüş. Burası gerçekten güzel bir tesis teşekkür ediyoruz.

Ancak Maltepe Merkezi’nin ve ara sokakların trafik yoğunluğu nedeniyle araçların yolcu indirip ve bindirdikleri sırada ciddi bir yığılmanın olacağını ve bunun önleminin yetkililer tarafından alınmasını rica ediyorum.

Burada şoför arkadaşların bir talebini iletmek istiyorum. Araçların merkez ile duraklar arasında yaklaşık olarak 2 kilometre gibi bir mesafe var. Burada toplama vurulduğu zaman epey bir yakıt gideri tutmakta. Bununla alakalı olarak tarife düzenlemesi yapılıp yapılmayacağı konusunda arkadaşların bir talepleri var.

Öte yandan uzun zamandan bu yana duraklarımızda çalışan elemanlar vardı. Bu elemanlarımız bu sürede bir yerde değerlendirilemez ise işsiz kalıp mağdur olacaklar. Bununla alakalı İSPARK’tan ve Büyükşehir yetkililerinden en azından her duraktan birer arkadaşımızı görevlerine İSPARK bünyesinde devam etmeleri ile alakalı bir talebimiz olacak” dedi.

Yorumlar kapalı.